Komplet punktów Włocłavii Oltech

W trzecim meczu rundy wiosennej Włocłavia Oltech Włocławek pokonała na wyjeździe Goplanię Inowrocław 2:0. To pierwsza wygrana włocławian po zimowej przerwie.

Spotkanie w Inowrocławiu toczyło się pod dyktando Włocławian, którzy w szykach obronnych nie dopuszczali rywali do stworzenia sobie sytuacji bramkowych, a sami przeprowadzali groźne kontry. Strzały Bartosza Śmigla, Billego Abbotta i Dariusza Kostuniaka nie znajdowały drogi do bramki, ponieważ albo stawały się łupem Krzysztofa Zaremby albo były niecelne. Dopiero w 44 minucie padła pierwsza bramka. Po akcji Abbotta, który wpadł z piłką w pole karne i został faulowany, jedenastkę (po dobitce) wykorzystał Kostuniak.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, nadal przeważali przyjezdni. Gospodarze podejmowali próby ataków, lecz z żadnej ze stron nie udawało się zdobyć bramki. Najlepszą okazję miał Dawid Jastrzębski, lecz piłka po strzale z rzutu karnego trafiła w słupek i opuściła boisko. Kiedy wydawało się że kibice nie obejrzą już nic ciekawego, Włocławianie ruszyli do ataku i w końcowych minutach spotkania stworzyli kilka sytuacji. Po dośrodkowaniu z lewej strony Bartosza Gralewskiego, druga bramkę zdobył Abbott ustalając wynik spotkania.

Goplania Inowrocław – Włocłavia Włocławek 0-2