Zwycięstwo Lidera/Anwis 98' w Bydgoszczy

W bardzo silnie obsadzonym turnieju w Bydgoszczy drużyna Lidera/Anwis 98'.okazała się najlepsza. Po pierwszych meczach nic nie zapowiadało końcowego sukcesu, ale włocławscy "liderzy" z meczu na mecz grali coraz lepiej.

W pierwszym swoim spotkaniu przegrali 0:1 z Lechem Poznań, następnie szczęśliwie wygrali z Olimpią Grudziądz. Przez cały mecz trwał napór na bramkę Olimpii, ale piłka dopiero 7 sekund przed końcem spotkania Wiktor Trzciński odczarował bramkę przeciwników. Pomimo zwycięstwa trener Aleksandar Majic nie krył swego niezadowolenia i przeprowadził ze swoimi zawodnikami poważną rozmowę. Od tej chwili Lider dał popis wspaniałej gry, skuteczności, waleczności i piłkarskiej kultury.

W kolejnym meczu włocławianie pokonali drużynę gospodarzy - Zawiszę II Bydgoszcz 2:0, Poznaniaka Poznań 5:0 i TKP Toruń 4:0. W półfinale spotkali się z niepokonaną drużyną Warty Poznań. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, a pierwszą bramkę strzelili Poznaniacy. Lidera to wcale nie załamało i już po minucie był remis 1:1, dzięki trafieniu Filipa Kaźmierczaka, który stał się cichym bohaterem tego spokania. W regulaminowym czasie był remis 1:1 i wtedy sędzia zarządził po 3 rzuty karne. Drugim bohaterem tego spotkania okazał się bramkarz Lidera Kamil Szymański, który obronił dwa karne. A ponieważ Filip Kaźmierczak i Arek Korpalski pewnie wykonali swoje rzuty karne
Lider/Anwis Włocławek awansował do finału.

Tam czekała na nich Zawisza Bydgoszcz, która w półfinale niespodziewanie pokonała faworyta zawodów , drużynę Lecha Poznań. To był także bardzo dobry mecz, wygrany przez naszych 2:0. Później były już tylko łzy radości i niekończące się radosne śpiewy kibiców.

Warto dodać, że turniej w Bydgoszczy był wzorowo przygotowany. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale i nagrody indywidualne. Wszystkie mecze odbywały się w przyjaznej atmosferze na przepięknej hali Łuczniczka, gdzie na codzień grają ligowe zespoły siatkarzy oraz organizowane są inne poważne zawody jak np. Liga Światowa czy Grand Prix w siatkówce.

Oprócz zwycięstwa w całych zawodach zawodnicy Lidera zostali wyróżnieni nagrodami indywidualnymi. Najlepszym zawodnikiem Lidera został wybrany Arek Korpalski. Królem strzelców okazał się oczywiście Wiktor Trzciński, dla którego jest to kolejne tego typu wyróżnienie. Najlepszym bramkarzem wybrany został Kamil Szymański.

Przez ostatnie dwa dni chłopcy rozegrali 12 spotkań. Najpierw w sobotę byli na turnieju w Zgierzu, a dzień później w Bydgoszczy. Po raz kolejny udowodnili, że umieją grać w piłkę. Przed nimi kolejne turnieje. 1 marca jadą do Poznania, a 16 marca są gospodarzami turnieju na Hali Mistrzów, w którym wystąpią czołowe zespoły Polski w tej kategorii wiekowej. Już teraz zapraszamy kibiców. W tym miejscu należy podziękować " Najwierniejszym kibicom" tej drużyny, czyli ich rodzicom. Są zawsze z nimi, zawsze gorąco dopingując i wspierając swoich piłkarzy.

Końcowa kolejność turnieju

1.Lider/Anwis Włocławek
2.Zawisza Bydgoszcz
3.Lech Poznań
4.Warta Poznań
5.Lech Poznań II
6.Zawisza Bydgoszcz II
7.Czarni Nakło
8. Poznaniak Poznań
9. TKP Toruń
10.Jeziorak Żnin
11. Olimpia Grudziądz
12. Wiktoria Koronowo

Skład drużyny: Kamil Szymański- bramkarz, Filip Kaźmierczak, Arek Korpalski, Michał Kustra, Dominik Augustyniak, Kacper Korpalski, Wiktor Trzciński, Mateusz Garbaliński, Mateusz Wasielewski, Rafał Baranowski, Mateusz Pilarski, Kacper Marciniak

Trener: Aleksandar Majic
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Miasto wesprze szpital i włocławskich przedsiębiorców

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się z godziny na godzinę. Dzisiaj w ratuszu..

Bez opłat za parkowanie. PiS wnioskuje do prezydenta

Poseł Joanna Borowiak wystosowała pisma do prezydenta Włocławka między innymi o..

Radni z Klubów PO i SLD apelują o wsparcie dla szpitala

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z prośbą do..

Tarcza Antykryzysowa - ochrona przed skutkami epidemii

Najważniejsza jest płynność finansowa i bezpieczeństwo pracowników – temu ma..

W obawie przed koronawirusem podpisano porozumienie

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, ratusz zorganizował kolejną..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..