Porażka Włocłavii z Lechem Rypin

W 2. kolejce III ligi piłkarze Włocłavii Włocławek w wyjazdowym spotkaniu przegrali z miejscowym Lechem Rypin 2:6 (1:2)

Była to druga przegrana włocławskiej drużyny na inaugurację nowego sezonu. W pierwszej kolejce podopieczni trenera Wojciecha Rojewskiego przegrali na własnym boisku z Notecianką Pakość 0:2. Po przegranej z Notecianką trener Włocłavii powiedział, że jeśli zespół nie wywiezie z Rypina punktów to on zrezygnuje z funkcji trenera.

Pierwsze minuty meczu nie zapowiadało pogromu Włocłavii. Niestety po faulu włocławskiego obrońcy Radosława Budnickiego nasza drużyna grała w dziesiątkę. Rozluźnione szyki obronne Włocłavii z pewnością ułatwiły Lechowi Rypin zdobycze bramkowe.W 30 minucie pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył Dariusz Koprowski. Gospodarze nie długo cieszyli się z prowadzenia, gdyż w 39 minucie stan meczu wyrównał Michał Rosiak. Na dwie minuty przed przerwą, za sprawą gola Kamila Tomczyka lechici objęli prowadzanie 2:1.

Po zmianie stron w 51 minucie włocławskiego bramkarza z rzutu karnego pokonał Jakub Feter. 20 minut później ponownie na listę strzelców wpisła się Jakub Feter i dał trzybramkowe prowadzenie Lechowi 4:1. W 77 minucie bramkę na 5:1 strzelił Paweł Komorowski. W 85 minucie drugą bramkę dla Włocłavii zdobył Maciej Lamparski. Niestety była to ostatnia zdobyta bramka dla podopiecznych Wojciecha Rojewskiego. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania ten, który jako pierwszy zdobył bramkę w meczu, ustalił wynik spotkania na 6:2.

Po przegranym meczu trener Włocłavii Włocławek podtrzymał swoją decyzję o rezygnacji z funkcji trenera włocławskiej drużyny. Po akceptacji przez zarząd Włocłavii, decyzji o rezygnacji Wojciecha Rojewskiego, klub rozpocznie poszukiwania osoby (trenera), która porowadzi zespół Włocłavii w sezonie 2010/2011.