Drugie zwycięstwo Lidera/DGS Włocławek

Drugie zwycięstwo w V lidze zanotował Lider/DGS Włocławek. Podopieczni Jacka Zawidzkiego pokonali na Stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji Szubiniankę Szubin 3:1 (1:1).

Włocławianie szybko przejęli inicjatywę i już na początku spotkania stworzyli kilka sytuacji po których powinni objąć prowadzenie, jednak tak się nie stało. Stuprocentowych akcji nie wykorzystali Kamil Pyczka i Przemysław Koc. W 34. minucie spotkania po podaniu Arkadiusza Suchomskiego piłkę w bramce umieścił Rafał Langowski, który wykorzystał sytuację „sam na sam” z bramkarzem Szubinianki. Kiedy wydawało się, że Lider zejdzie na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem, Grzegorz Kamiński sfaulował w polu karnym napastnika Szubinianki, a jedenastkę na gola zamienił Dawid Janicki i było 1:1.

Od początku drugiej połowy, coraz częściej sytuacje stwarzali sobie goście, jednak wraz z przebiegiem meczu gra się wyrównywała. W 70. minucie na pozycję napastnika ze środka pomocy został przesunięty Filip Rozborski, co dało efekt w postaci dwóch bramek. W 76. minucie, a później 85. minucie Rozborski dwukrotnie pokonał bramkarza gości i dał prowadzenie włocławskiej drużynie.. Do końca spotkania Lider kontrolował przebieg meczu i odniósł kolejne zwycięstwo.

Lider/DGS Włocławek – Szubinianka Szubin 3:1 (1:1)
Bramki: Langowski Rafał 34’, Rozborski Filip 76’, 85’ – Dawid Janicki 44’ (rzut karny)

Lider: Kaźmierczak Michał – Kamiński Grzegorz, Suchomski Arkadiusz (żk, kpt), Kowalski Daniel, Szczęsny Piotr – Grzyb Adam (90. Zawidzki Bartosz), Mroch Michał (żk), Rozborski Filip (90. Gościniak Kamil), Langowski Rafał – Pyczka Kamil (56. Pietrzak Tomasz), Koc Przemysław (87. Gańczak Miłosz).

Trener: Jacek Zawidzki, Dariusz Lampkowski.