Lider rozbił Kujawiaka Kowal

Kolejne zwycięstwo odnieśli seniorzy Lidera/DGS Włocławek. Włocławianie wygrali na wyjeździe z Kujawiakiem Kowal 4:1 (1:1). Spotkanie rozegrano w deszczowej aurze, a piłka często stawała na nasiąkniętej murawie.

Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, za sprawą zawodnika Lidera Grzegorza Kamińskiego, który chcąc wybić piłkę na rzut rożny niefortunnie umieścił piłkę w bramce Pawła Ziółkowskiego. Po straconej bramce, do pracy wzięli się podopieczni Jacka Zawidzkiego. Do wyrównania po prostopadłym podaniu Rafała Langowskiego doprowadził w 35. minucie Filip Rozborski. Chwilę później po rzucie rożnym Doudou Ndao trafił w poprzeczkę i do przerwy Lider remisował z Kujawiakiem 1:1.

Na początku drugiej odsłony meczu, za sprawą Doudou Ndao na prowadzenie wyszli włocławianie. Czarnoskóry napastnik, zdecydował się na strzał z 16. metra i po rykoszecie piłka przelobowała Adriana Kunickiego. W 71. minucie atomowym strzałem zza pola karnego popisał się Daniel Kowalski, jednak piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki Kujawiaka. W 83. minucie po groźnej akcji Kujawiaka, Łukasz Kmieć trafił w słupek, a z kontrą wyszli zawodnicy Lidera i po podaniu Przemysława Koca piłkę w siatce gospodarzy głową umieścił Kamil Pyczka. W 90. minucie meczu wynik meczu ustalił wprowadzony chwilę wcześniej Dawid Gracyk, który z bliska pokonał Kunickiego.

Było to trzecie z rzędu zwycięstwo podopiecznych Jacka Zawidzkiego. W spotkaniu zadebiutowali zawodnicy z Senegalu – Emil Thiakane, Doudou Ndao, Djokine Mendy. Na ławce rezerwowych przesiedział jedynie Ibrahim Tandjigora, który dostanie szansę debiutu w najbliższym spotkaniu.

Kujawiak Kowal – Lider/DGS Włocławek 1:4 (1:1)