III liga mężczyzn: TKM lepsze od SKETu Chełmno

"; Zobacz więcej zdjęć z meczu TKMu Włocławek" target="_blank">Zobacz więcej zdjęć z tego wydarzenia »";
";

Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu w ramach rozgrywek III ligi mężczyzn, TKM Włocławek pokonał u siebie SKET Chełmno 74:59.

Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane, pomimo że TKM powinien zdecydowanie wygrywać. W ciągu pierwszej kwarty koszykarze TKM popełnili aż osiem fauli. Goście pomimo nieskutecznej gry pozycyjnej utrzymywali kontakt, zawdzięczając to wielu celnym rzutom wolnym. Wśród włocławian brakowało zawodnika, który byłby w stanie wziąć na siebie odpowiedzialność za grę w ataku (m.in. dlatego, że Maciej Michalak w I kwarcie miał trzy faule). Wszystko to przełożyło się na wiele prostych błędów, które wynikały raczej z braku koncentracji i zdecydowania niż z dobrej obrony gości. Po dwóch kwartach TKM prowadził 36:31.

Najbardziej wyrównana była trzecia kwarta (TKM przegrał tę kwartę 13:15), w której obudził się Patryk Czerwiński, niestety wynik w dalszym ciągu oscylował wokół remisu. Dzięki dobrej obronie (m.in. zbiórkom i przechwytom Michała Pietrzaka) i skutecznej grze w ataku Macieja Michalaka (23 punkty), gospodarze wyszli się na prowadzenie. Razić mogły jedynie liczne straty zawodników TKM, które powinny prowadzić do skutecznych kontrataków gości. Kluczowe dla losów meczu było przewinienie techniczne dla Patryka Brzóskowskiego - kapitana drużyny gości - na dwie minuty przed końcem czwartej kwarty. Kamil Sadowski zdobył wówczas cztery punkty z rzutów wolnych, a Kamil Maciejewski dołożył dwa oczka z akcji. TKM wygrywał wówczas już 70:56. Ostatecznie, po ciekawym dla kibiców spotkaniu, TKM wygrał ze SKETem Chełmno 74:59.

TKM Włocławek - SKET Chełmno 74:59 (24:15; 12:16; 13:15; 25:13)
Punkty dla TKM: Michalak 23, Sadowski 15, Czerwiński 15, Pietrzak 10, Maciejewski 8, Ziółkowski 7, Rutkowski, Tomaszewski, Słowiński. Trener: Krzysztof Szablowski