TKM Włocławek lepszy od Noteci 2020

"; Zobacz więcej zdjęć z meczu TKM Włocławek" target="_blank">Zobacz więcej zdjęć z tego wydarzenia »";
";

W niedzielę w Hali Mistrzów rozegrane zostało spotkanie 7 kolejka III ligi, w której miejscowy TKM Włocławek wygrał 76:62 z Notecią 2020 Inowrocław.

Na mecz III ligi, zjawiło się wielu fanów Anwilu i Noteci, którzy nadali doskonały klimat spotkaniu. Kibice z Włocławka i Inowrocławia od wielu lat są zaprzyjaźnieni i wzajemnie wspierają się na najważniejszych dla ich drużyn spotkaniach. Takie zachowanie kibiców może być świetną reklamówką dla koszykówki.

Początek spotkania to słaba gra gości. Inowrocławianie popełniali wiele prostych błędów w ataku. Brakowało dokładnych podań i skuteczności. Przyjezdni nie wykorzystywali również przewagi fizycznej nad zawodnikami TKM. Gospodarze grali agresywnie w obronie, dzięki czemu prowadzili po pierwszej kwarcie sześcioma punktami (18:12).

W drugiej kwarcie Noteć wciąż słabo grała w ataku, dodatkowo w defensywie nie ustrzegła się błędów, zwłaszcza przy obronie 1 na 1. Skrzętnie wykorzystywali to włocławianie, którzy swoją przewagę powiększyli do 35:20. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się prowadzeniem 39:25.

Druga połowa miała dwa różne oblicza.
W trzeciej odsłonie spotkania popis gry dali zawodnicy włocławskiego TKMu. Agresywna obrona i szybka, ale pewna gra w ataku doprowadziła do prowadzenia gospodarzy 50:27. Mimo przewagi wzrostu rywali, pod koszem dobrze radził sobie Michalak, który korzystał ze świetnych asyst rozgrywających TKM.

Czwarta kwarta w wykonaniu TKM była katastroficzna. Brak skuteczności, rzuty z nieprzygotowanych pozycji, po straty w kozłowaniu doprowadziły do nerwowej końcówki. Dodatkowo, za pięć fauli szybko spadli wysocy zawodnicy gospodarzy. W pewnym momencie przewaga stopniała tylko do ośmiu punktów. Jednak dzięki spokojnie rozegranej ostatniej minucie spotkania TKM pokonał w spotkaniu na szczycie 7. kolejki III ligi Noteć 2020 Inowrocław 76:62.

TKM Włocławek - Noteć 2020 Inowrocław 76:62 (18:12, 21:13, 22:15, 15:22)
TKM Włocławek: Michalak 19, Pietrzak 14, Maciejewski 13, Czerwiński 11, Sadowski 7, Rutkowski 5, Ziółkowski 5, Tomaszewski 2, Słowiński, Wódecki.
Noteci 2020: Marciniak 11, Karólczyk 11, Hałas 9, Filipiakm 8, Żywiczka 7, Nierada 7, Tomczak 4, Gromek 4, Pomieciński 1, Maj, Wieloszyński.