Czarna seria Anwilu trwa [zdjęcia]

W 21. kolejce Dominet Bank Ekstraligi drużynie Anwilu niestety nie udało się przełamać pasma porażek i po raz czwarty z rzędu przegrała, tym razem z Basketem Kwidzyn - 100:97.

Od samego początku spotkania obydwie drużyny postawiły na bardzo agresywną obronę. Koszykarze z Kwidzyna nie mieli zamiaru oddawać zwycięstwa bez walki i pokazać że wygrane z liderami DBE nie były przypadkowe. Już po trzech minutach gospodarze prowadzili 11:4 i grając konsekwentnie utrzymywali ją przez następne kilka minut. W tej kwarcie bardzo dobrze zagrał Żeljko Zagorac, który zdobył 12 punktów. Po 10min spotkania Anwil Włocławek prowadził 3pkt 28:25.

W drugiej kwarcie w drużynie Anwilu dobrze spisywał się Alan Daniels, który nie tylko zdobywał punkty, ale również znakomicie grał na tablicach. W drużynie z Kwidzyna natomiast, świetnie grał Dariusz Puncewicz, który do przerwy zdobył 13 punktów. Grał bardzo skutecznie, trafiał z trudnych pozycji, a w 15min spotkania dzięki jego "trójce" Basket Kwidzyn wyszedł na jednopunktowe prowadzenie 40:39. W tej kwarcie włocławianie dobyli 15 punktów przy 21 gospodarzy. Po 20min spotkania Anwil Włocławek przegrywał 43:46

Po przerwie obie drużyny prowadziły bardzo wyrównaną walkę i wynik wciąż oscylował w okolicach remisu. Rottweilerom udawało się kilka razy zdobyć minimalną przewagę, lecz gospodarze szybko ją niwelowali. Niestety w drugiej części trzeciej kwarty koszykarzom Anwilu jakby brakło sił. Niemoc tą bardzo skutecznie wykorzystali koszykarze z Kwidzyna, którzy po trzech kwartach prowadzili 65:59.

Początek czwartej kwarty należał do włocławian, 5 punktów z rzędu zdobył Łukasz Koszarek, następnie celny rzut oddał Alex Dunn i Zbigniew Białek, co pozwoliło Anwilowi zniwelować przewagę rywali i na 7:30min do końca spotkania był remis 68:68. W tym momencie do głosu doszli ponownie gospodarze, którzy szybko uzyskali sześciopunktowe prowadzenie. Widząc to trener Ales Pipan wziął czas i rozrysował swoim zawodnikom zagrania, jednak na nie wiele się to zdało, gdyż obraz gry Anwilu nie poprawił się już do końca meczu. Na 3 minuty przed końcem spotkania po celnym rzucie za 3pkt Andrzeja Pluty Anwil przegrywał trzema punktami 86:83. W ostatnich minutach włocławianie wyraźnie przyspieszyli grę, ale faulowani koszykarze z Kwidzyna nie mylili się z linii rzutów wolnych. Na minutę do końca meczu w drużynie Anwilu przebudził się Łukasz Koszarek, który w tym najtrudniejszym momencie wziął na siebie ciężar gry trafiając trójkę na kilka sekund przed zakończeniem spotkania i doprowadzając do wyniku 97:99. W ostatnich sekundach meczu przy piłce pozostawali gospodarze, a właściwie Courtney Eldrige, który długo biegał po boisku kozłując piłkę, a gdy został sfaulowany w ostatniej sekundzie spotkania ustalił wynik spotkania wykorzystując jeden z dwóch rzutów wolnych na 100:97.

Basket Kwidzyn - Anwil Włocławek 100-97 (25:28, 21:15, 19:16, 35:38)

Anwil: Ż.Zagorac 20, Ł.Koszarek 20 (4), A.Dunn 14 (1), A.Daniels 14 (1), A.Pluta 12 (2), B.Wołoszyn 5 (1), P.Okafor 4, T.Gaidamavicius 4, W.Grudziński 2, Z.Białek 2, M.Piechowicz

Basket: E.Barkley 29 (6), D.Puncewicz 15 (2), M.Tuljković 15 (2), M.Ansley 12, S.Ibrahim 10, C.Eldridge 9, W.Żurawski 6, P.Dąbrowski 4, H.Mazur

Zdjęcia z meczu wyjazdowego Anwilu z Basketem Kwidzyn można zobaczyć w Galerii Internautów klikając tutaj dzięki uprzejmości naszej internautki.