WKP Włocłavia - MKS Kutno 2:0

W drugim meczu sparingowym piłkarze III-ligowej Włocłavii Włocławek pokonali na własnym terenie MKS Kutno 2:0. Obie bramki dla WKP zdobył Bartosz Śmigiel.

Pierwsza połowa spotkania należała do gospodarzy, którzy praktycznie cały czas przebywali na połowie rywali. Efektem mądrej, agresywnej gry były dwie bramki Bartosza Śmigla wbite rywalom w ciągu kilkunastu minut. Śmigiel wbił również trzecią bramkę, lecz sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej.

W drugiej odsłonie trener WKP Wiesław Borończyk zmienił praktycznie całą jedenastkę, i sytuacja na boisku uległa zmianie.  Teraz to przyjezdni częściej przebywali pod bramką Tomasza Zielińskiego, atakując bramkę włocławian.  Dwie kontry w wykonaniu Mateusza Tłuchowskiego mogły podwyższyć wynik spotkania lecz w dogodnych sytuacjach młody zawodnik Włocłavii nie zdołał pokonać Mateusza Turkowskiego.

Ostatecznie Włocłavia pokonała w sparingowym meczu czołowy zespół III ligi Łódzko - Mazowieckiej MKS Kutno 2:0. W kolejnym meczu testowym podopieczni trenera Borońćzyka podejmą na własnym boisku Mień Lipno. Spotkanie odbędzie się 5. lutego o godzinie 12.

Włocłavia Włocławek - MKS Kutno 2-0 (2-0)

Bartosz Śmigiel 22', 34',

Włocłavia: Ibrahim Tandjigora (46' Tomasz Zieliński) - Piotr Szczęsny (46' Patryk Baranowski), Adrian Grudziński (46' Radosław Budnicki), Artur Serocki (46' Arkadiusz Suchomski), Maciej Lamparski (46' Marcin Piotrowski) - Rafał Bobrowski (46' Damian Cackowski), Bartłomiej Kmieć (46' Mikołaj Gralak (75' Przemysław Markiewicz), Bartłomiej Dębicki (65' Jakub Markiewicz), Djokine Mendy (46' Marcel Haberski), Kamil Frąckowiak (46' Mateusz Tłuchowski) - Bartosz Śmigiel (46' Michał Rosiak),

MKS: Mateusz Turkowski - Maciej Rogala, Bartosz Kaczor, Marcin Panek, Łukasz Trzeciak - Rafał Rybicki, Ernesto Mensach, Przemysław Grzegorek, Łukasz Górczyński - Adrian Kazimierczak, Łukasz Wszołek (46' Michał Sokołowicz)
Źródło: wloclavia.futbolowo.pl