Złoty medal Kacpra Wróbla w Berlinie

Z jednym złotym i dwoma brązowymi medalami wrócili judocy włocławskiego „Olimpijczyka" z Międzynarodowego Turnieju Judo MONDEO CUP 2011 w Berlinie. Zawodnicy trenowani przez Anetę Szczepańską i Romana Stawisińskiego wywalczyli trzy medale: 1 złoty i 2 brązowe.

Podczas dwudniowych zawodów w stolicy Niemiec startowało 336 zawodników w kategorii młodzików i młodziczek ze 110 klubów z Niemiec oraz Polski. W kategorii do 38 kg bezkonkurencyjny okazał się Kacper Wróbel wygrywając kolejno pięć walk.

Po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Kacper Wróbel, który w wadze 38 kg wywalczył złoty medal, wygrywając 5 walk. W finale spotkał się z bardzo utytułowanym zawodnikiem gospodarzy Paulem Hinrichem (SC Lotos Berlin), który ma na rozkładzie wielu czołowych zawodników w tej kategorii wiekowej w Europie. Kacper Wróbel po bardzo emocjonującej i stojącej na wysokim poziomie walce pokonał Hinricha przez rzut na yuko (5 pkt), rewanżując się tym samym za porażkę finałową w TUZLA-CUP w 2010 r. Złoty medal Kacpra Wróbla jest szczególnym osiągnięciem, ponieważ został wywalczony przez najmłodszego zwycięzcę wszystkich kategorii wagowych (Kacper dopiero w 2012 będzie młodzikiem) i był to jeden z dwóch złotych medali zdobyty przez polskiego zawodnika (Paweł Kurtyka z Czarnych Bytom w wadze 55 kg).

Brązowy medal w wadze 50 kg zdobył Dawid Wróbel, który prezentując dobrą formę wygrał 4 walki przed czasem, a przegrał walkę o finał z Juliusem Bunge (PSV Schwerin) na 45 sek. przed końcem na skutek dekoncentracji (do tego momentu walka była bardzo wyrównana). W tej samej kategorii wagowej z dobrej strony zaprezentował się również Bartosz Bykowski, który zajął 9 miejsce (4 wygrane walki, 2 przegrane).

Wśród dziewcząt startowały dwie zawodniczki „Olimpijczyka” , które podobnie jak Kacper startowały ze starszymi rywalkami. W kategorii do 44 kg Angelika Szymańska zdobyła brązowy medal, Był to drugi start zagraniczny naszych judoków w tym roku.

Po zawodach powiedzieli:
- Kacper Wróbel w Berlinie kolejny raz potwierdził, że jest najlepszym polskim zawodnikiem w kategorii dzieci i młodzików, a jednocześnie jednym z najlepszych w Europie. Pokazał nie tylko znane już nieprzeciętne umiejętności techniczne, ale również coraz większą dojrzałość w walce. Jest to następstwo nie tylko jego dużego talentu ruchowego oraz ogromnej potrzeby osiągnięcia wyniku i co za tym idzie bardzo dużej i systematycznej pracy na treningach, ale przede wszystkim tego, że ma szczęście być trenowany przez najlepszego fachowca jakim jest niewątpliwie Aneta Szczepańska – powiedział Roman Stawisiński.
- Cieszy mnie, że coraz lepiej na zawodach prezentują się nie tylko tacy zawodnicy, jak: rodzeństwo Wróbli (Kacper, Karolina, Dawid),Angelika Szymańska, Wiktoria Tomczak, Bartosz Bykowski oraz członkowie kadry narodowej: Łukasz Smorzewski, Dariusz Chełminiak czy Mateusz Migdalski, ale również to, że widać znaczący wzrost umiejętności w poczynaniach naszych najmłodszych, szczególnie Doriana Tomczaka i Marity Zielińskiej – dodała Aneta Szczepańska.

W tym samym czasie, gdy odbywały się zawody w Berlinie, młodsi zawodnicy „Olimpijczyka” wystartowali w Toruniu podczas Wiosennego Turnieju Judo Dzieci. Z siedmioosobowego składu judocy przywieźli 5 złotych medali.