Lider rozgromił Kujawskie Pogranicze

Seniorzy Lidera DGS Włocławek rozgromili przed własną publicznością Tarant Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielkie aż 10:0. Włocławianie przez całe spotkanie kontrolowali przebieg meczu, a goście oddali zaledwie jeden strzał na bramkę.

Już w 1. minucie meczu dobrej sytuacji nie wykorzystał Przemysław Różycki. Trzy minuty później po rzucie rożnym w środek bramki piłkę uderzeniem głową posłał Piotr Hadaś, a dobitka Doudou Ndao przeleciała nad bramką. W siódmej minucie Lider wyszedł na prowadzenie - z lewej strony dośrodkował Rybicki, a piłkę z 6. metrów w siatce umieścił Łukasz Pałczyński. Po kolejnych dziesięciu minutach piłkę głową zgrał Łukasz Rutecki a do bramki skierował ją Doudou Ndao. W 28. minucie indywidualną akcją popisał się Przemysław Różycki, który minął dwóch rywali i bramkarza, po czym skierował piłkę do pustej bramki. Cztery minuty później, po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Łukasz Pałczyński, który pokonał bramkarza uderzeniem z lewej nogi z szesnastu metrów. W ostatniej minucie pierwszej części spotkania klasycznego hattricka ustrzelił Pałczyński, który popisał się pięknym uderzeniem z 18. metrów w okienko bramki gości.

W 47. minucie po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Pałczyński, tym razem po podaniu Gościniaka. Po godzinie gry, kolejną bramkę zdobył Doudou Ndao, który celnie uderzył głową. W 73. minucie hattricka ustrzelił Ndao, który silnie uderzył ze skraju pola karnego. Minutę później ligowy debiut zaliczył Damian Przybył, który zmienił w bramce Kaźmierczaka. W 83. minucie na listę strzelców wpisał się Paweł Rybicki, który szczęśliwie wykorzystał sytuację „sam na sam”. Kikanaście sekund przed końcowym gwizdkiem wynik spotkania ustalił Doudou Ndao, który skutecznie zakończył kontrę Lidera.

Lider/DGS Włocławek – Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielkie 10:0 (5:0)
Łukasz Pałczyński 7’, 32’, 45’, 47’
Doudou Ndao 17’, 61’, 73’, 90’
Przemysław Różycki 28’
Paweł Rybicki 83’

Lider: Kaźmierczak (74. Przybył) – Matusiak (78. Malinowski), Hadaś, Skowroński, Lewandowski (56. M. Pałczyński) – Rutecki (46. Gościniak), Mrozik, Różycki, Rybicki – Ndao, Ł. Pałczyński.
Trener: Mariusz Kołodziejski