Porażka seniorów Lidera Włocławek

W ostatniej kolejce rozgrywek o mistrzostwo V ligi, seniorzy Lidera DGS Włocławek niespodziewanie przegrali u siebie z Kujawianką Strzelno 2:3. Dzięki temu zwycięstwu strzelnianie utrzymali się w V lidze.

Podopieczni Mariusza Kołodziejskiego, dla którego było to ostatnie spotkanie w roli trenera pierwszego zespołu, źle rozpoczęli mecz. Już w 4. minucie po faulu Piotra Hadasia, "jedenastkę" skutecznie wyegzekwował Stanisław Namieśnik. W tym momencie, inicjatywę przejęli gospodarze, czego efektem była bramka strzelona przez Hadasia w 18. minucie. Dobrze z rzutu wolnego zacentrował Jakub Mrozik, a kapitan Lider głową pokonał bramkarza gości. Lider jeszcze w pierwszej połowie miał szansę na objęcie prowadzenia, ale zawiodła skuteczność.

W przerwie, trener Mariusz Kołodziejski dokonał dwóch zmian. Za Pawła Rybickiego wszedł Kamil Gościniak, a za Łukasza Ruteckiego Mateusz Mańturzyk. Włocławianie od początku drugiej odsłony ruszyli do ataku i w 53. minucie "dopięli" swego. Ładnym uderzeniem z dystansu popisał się Senegalczyk Ndao (była to jego piętnasta bramka i został samodzielnie najlepszym strzelcem zespołu) i Lider był na prowadzeniu. Lider/DGS prowadzeniem cieszył się zaledwie dziesięć minut bo na listę strzelców wpisał się Tomasz Warzecha. 180 sekund później ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania na 3:2. W końcówce meczu swoją szansę miał ponownie Doudou Ndao, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Lider/DGS Włocławek - Kujawianka Strzelno 2:3 (1:1)
Piotr Hadaś 18',
Doudou Ndao 53'
Stanisław Namieśnik 4'
Tomasz Warzecha 64', 67'

Lider: Michał Kaźmierczak - Rafał Matusiak, Piotr Hadaś żk, Kamil Malinowski (65. Miłosz Gańczak), Leszek Sarnowski - Łukasz Rutecki (46. Mateusz Mańturzyk), Jakub Mrozik, Przemysław Różycki, Paweł Rybicki (46. Kamil Gościniak) - Doudou Ndao, Łukasz Pałczyński (70. Marcin Pałczyński).
Trener: Mariusz Kołodziejski