Worek medali Judo Szczepańska Team

Dziesięć medali, pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej seniorów i trzecie w młodszych grupach wiekowych, to dorobek zawodników Judo Szczepańska Team (MKS Olimpijczyk & UKS Papieżka) w Międzynarodowym Turnieju TUZLA-CUP w Berlinie.

Podczas dwudniowych zawodów, które zorganizowano w stolicy Niemiec udział wzięło ponad sześćset zawodników reprezentujących 50 klubów z: Niemiec, Białorusi, Czech, Finlandii, Szwecji i Polski. Pierwszego dnia w kategorii juniorów młodszych, młodzików i dzieci zawodnicy trenowani przez Anetę Szczepańską i Romana Stawisińskiego wywalczyli łącznie siedem medali (4 złote, 1 srebrny i 2 brązowe): złoto - Kacper Wróbel, Angelika Szymańska, Dawid Wróbel; srebro - Karolina Wróbel, brąz - Wiktoria Tomczak, Radosław Wiśniewski.

Ponadto złoty medal w wadze 30 kg otrzymała Karolina Wróbel - bez walki z powodu braku  przeciwniczek. Ta sama zawodniczka wystąpiła w wadze wyższej (33 kg) i mimo że górowała zdecydowanie nad cięższymi o 5 kilogramów przeciwniczkami (rzucała je na ippon - wygrana przed czasem), to w kontrowersyjnych okolicznościach straciła kolejny złoty medal. Niemieccy sędziowie w walce finałowej najpierw przyznali Karolinie zwycięstwo przed czasem, ale po chwili odwołali tę decyzję i ukarali ją za wykonanie rzutu seoi-nage z kolan (rzuty z kolan zostały zabronione w tych zawodach w kategorii dzieci).

Klasą sam dla siebie był Kacper Wróbel, który od dłuższego czasu wygrywa wszystkie turnieje w kategorii młodzików i dzieci w kraju i zagranicą. Bardzo dobrą dyspozycję zaprezentował jego brat Dawid oraz Angelika Szymańska. Wszyscy wygrali po 4 walki przed czasem, a ozdobą zawodów był rzut uchi-mata sukashi Angeliki Szymańskiej wykonany w 30 sekundzie walki finałowej. Cieszy, że do dobrej dyspozycji wraca Wiktoria Tomczak. W klasyfikacji drużynowej juniorów młodszych, młodzików i dzieci zawodnicy Judo Szczepańska Team zajęli III m.

Drugiego dnia zawodów w kategorii seniorów MKS Olimpijczyk reprezentowany był przez członków kadry narodowej: mistrza Polski młodzieży-Mateusza Migdalskiego, brązowego medalistę mistrzostw Polski młodzieży - Dariusza Chełminiaka oraz zdobywcę Super Pucharu Seniorów-Łukasza Smorzewskiego. W znakomitym stylu Olimpijczycy wywalczyli 3 medale ( 2 złote i 1 srebrny) oraz pierwsze miejsce  w klasyfikacji drużynowej. Najlepszym zawodnikiem w wadze 60 kg został Dariusz Chełminiak, który po wygraniu 3 walk przed czasem, w walce finałowej pokonał przez yuko (5 pkt) Nareka Neresjana  (Asia Sport Neubrandenburg). Zwycięzcą wagi 66 kg został Łukasz Smorzewski, który w finale pokonał przed czasem Mateusza Migdalskiego. We wcześniejszych rundach obaj Olimpijczycy pokonali przez efektowne rzuty po 3 przeciwników.