Dwa złota i srebro w Aquathlonie

W niedzielę zawodnicy KS AQUA wzięli udział w Ogólnopolskich Zawodach w Aquathlonie w Rawie Mazowieckiej rozegranych przy okazji Mistrzostw Polski w Triathlonie. Zawodnicy włocławskiego klubu wywalczyli dwa złote i jeden srebrny medal.

Czwórka zawodników  KS AQUA wystartowała w dwóch kategoriach wiekowych: Małgosia Marciniak w grupie dzieci 9-10 lat, Ada Waśkowska, Ala Waśkowska i Jaś Marciniak w kategorii dzieci powyżej 11 lat.

Małgorzata Marciniak pokonała dystans 50m wpław i 300m w biegu, nie dając szans przeciwniczkom i zwyciężyła swoją kategorię wiekową. Ada, Ala i Jasiek mieli do przepłynięcia 100 m i 1000 m biegu. Po przepłynięciu 100m Ada zajmowała drugie miejsce, a Ala trzecie. Do pierwszej zawodniczki dziewczyny miały straty około 10m. W strefie zmian straciły dodatkowo kilka sekund, co przełożyło się na kilkanaście dodatkowych metrów. Szybki bieg od samego początku i wyprzedziły prowadzącą już na 200 metrze. Na metę wbiegły w tej samej kolejności: Ada, Ala, zajmując dwa pierwsze miejsca w swojej kategorii. Jaś Marciniak po niezłym pływaniu dał się wyprzedzić i ostatecznie zajął czwarte miejsce w kategorii chłopców.