Czarna passa Anwilu trwa

Dziś o godzinie 18:00 w Hali Mistrzów zostało rozegrane spotkanie 22. kolejki Dominet Bank Ekstraligi pomiędzy Anwilem Włocławek a AZSem Koszalin. Niestety Anwil Włocławek podtrzymał passę porażek i przed własną publicznością przegrał 73:82

Pierwsze minuty spotkania należały do graczy z Koszalina. Pomimo, że w drużynie Anwilu dobry początek mieli Ł.Koszarek i A.Dunn zdobywając kolejno 5pkt i 4pkt, Anwil przegrywał spotkanie 9:11. W pierwszych 5min wynik dla AZSu Koszalin trzymał Mariusz Bacik, który w ciągu 6min gry zdobył 9pkt i ładnie zbierał pod tablicami. Chwilę później 3pkt zdobył Phil Gross i z około 7,5m D.J Thompson i włocławianie przegrywali już siedmioma punktami (13:20). Momentami w obronie, zawodnicy Anwilu zachowywali się tak, jakby jeden drugiemu przeszkadzał. Przy nieskutecznej grze w ataku gospodarzy, głównie z rzutów za 2pkt, gracze z Koszalina mogli bezpiecznie utrzymywać bezpieczną przewagę. Ostatecznie po pierwszych 10min gry Anwil Włocławek przegrywał 19:25

Druga kwartę celnym rzutem za 3pkt rozpoczął Bartłomiej Wołoszyn i pojawiła się nadzieja, że gracze Anwilu poderwą się do gry. Niestety w odpowiedzi za 3pkt celnie trafił D.J.Thompson i wszystko wróciło do normy, a nawet było jeszcze gorzej. Gracze Anwilu w tym momencie oddali trzy niecelne rzuty z pod kosza, będąc z nim sam na sam, co spotkało się z wyrażną dezaprobatą włocławskiej publiczności. Chwilę później 2pkt zdobył M.Bacik, 3pkt J.Nordgaard, a akcją 2+1 popisał się rozgrywający Koszalina i podopieczni Alesa Pipana przegrywali 24:36. Pomimo zmian w składzie gra Anwilu pod względem skuteczności nie zmieniała się. W 14min spotkania pecha miał Alan Daniels, który doznał kontuzji - najprawdopodobniej skręcił kostkę (około 2 tygodnie absencji w meczach i treningach). Wynik meczu po dwóch kwartach ustalił D.J.Thompson (35:46 dla AZSu) którego nikt dzisiejszego wieczoru nie mógł powstrzymać w rzutach za 3pkt (5/7 71% za 3pkt w całym meczu).

Statystyki do przerwy:

Anwil Włocławek: rzuty za 3pkt: 3/7 - 42%, za 2pkt: 10/26 - 38%, za 1pkt: 6/11 - 54%

AZS Koszalin: rzuty za 3pkt: 6/10 - 60%, za 2pkt: 12/19 - 63%, za 1pkt: 4/5 - 80%

Tuż przed rozpoczęciem drugiej części spotkania, speaker wypowiedział takie słowa: "Anwilu czas się podnieść" - i tak też się stało w trzeciej kwarcie. Za 3pkt celnie rzucił B.Wołoszyn, 2pkt zdobył Ż.Zagorac i a.Dunn zdobywając 5pkt (45:51). Zgromadzeni w Hali Mistrzów kibice nagle się ożywili i mimo niskiej frekwencji był bardzo głośny doping. Podziałało to na włocławskich koszykarzy, którzy nagle zaczęli skuteczniej grać, doprowadzając do remisu 61:61. Ostatnia akcja w trzeciej kwarcie należała do Anwilu i pięknym rzutem zza linii 6,25 popisał się Bartek Wołoszyn i dał prowadzenie Anwilowi 64:61

Niestety czwarta kwarta nie była już tak "kolorowa" dla włocławian. Od celnych rzutów wolnych zaczął ją J.Nordgaard, 4pkt dołożył D.J.Thompson i Anwil Włocławek po około 3min gry czwartej kwarty przegrywał trzema punktami 66:69. Dalsze minuty to już tylko punkty zdobywane przez gości za sprawą dwóch czarnoskórych zawodników: Phila Gossa i D.J.Thompsona, którzy nie mylili się oddając celne rzuty z każdej pozycji. Na około 2min do końca spotkania Anwil przegrywał 68:77, kibice zaczęli wychodzić z Hali Mistrzów. Bardzo nieładnie zachował się też klub kibica wykrzykując cyt.:"Po co wy gracie, jak wy ambicji nie macie" - chyba nie tak powinni zachowywać się kibice swojej drużyny, szczególnie w trudnych momentach. Wyraźnie było widać przygnębienie zawodników Anwilu, a postawa kibiców na pewno im nie pomagała. Ostatecznie Anwil Włocławek na własnym parkiecie przegrał 73:82 z AZSem Koszalin

Anwil Włocławek - AZS Koszalin 73:82 (19:25, 16:21, 29:15, 9:21)

Statystyki:

Anwil Włocławek:
Ł.Koszarek 15pkt, A.Dunn 13pkt, Ż.Zagorac 13pkt, B.Wołoszyn 12pkt, A.Pluta 6pkt, P.Okafor 5pkt, W.Grudziński 4pkt, Z.Białek 2pkt, T.Gaidamavicius 2pkt, M.Piechowicz 1pkt.

AZS Koszalin: P.Goss 23pkt, D.J.Thomas 22pkt, M.Bacik 15pkt, G.Reese 10pkt, C.Burns 6pkt, J.Nordgaard 5pkt, G.Arabas 1pkt.

Skuteczność z gry:

rzuty za 3pkt: 7/17 - 41%, za 2pkt: 18/49 - 36%, za 1pkt: 16/23 - 69%

AZS Koszalin: rzuty za 3pkt: 11/23 - 47%, za 2pkt: 16/28 - 57%, za 1pkt: 17/26 - 65%.

Spotkanie sędziowali: Andrzej Zalewski, Artur Fiedler, Marcin Animucki, Komisarz: Stanisław Kucicki

13. SPEC Polonia Warszawa 20 26

Więcej zdjęć z meczu Anwilu Włocławek można zobaczyć w Galerii Zdjęć lub klikając tutaj