Trzecie miejsce Anwilu w Czechach

W ostatnim meczu czeskiego turnieju Anwil Włocławek przegrał z gospodarzami BK Decin 70:90. Zwycięzcy spotkania wygrali całą imprezę, a włocławianie zajęli trzecie miejsce.

Już początek meczu w Decinie zwiastował duże kłopoty. Koszykarze Anwilu nie potrafili pogodzić się z decyzjami sędziów i wchodząc z nimi w dyskusje narazili się na przewinienia techniczne. Gospodarze szybko dobyli przewagę i zaczęli kontrolować grę. Włocławianie jednak zapomnieli o początkowych trudnościach i z upływem minut odrabiali straty do rywali.

Niestety, po przerwie BK Decin znów podkręcił tempo meczu. Wiarę w zwycięstwo próbował przywrócić Anwilowi Dardan Berisha, ale jego 16 punktów nie wystarczyło nawet, by poważniej zagrozić dominacji miejscowych. Do końca meczu gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i wygrywając 90:70 zapewnili sobie triumf w turnieju. Włocławianie zajęli ostatecznie trzecie miejsce.

BK Decin -Anwil Włocławek 90:70 (27:20, 8:13, 29:17, 26:20)

Anwil: Berisha 16, Allen 11, Hinnant 11, Moses 11, Hajrić 8, Nowakowski 5, Edwards 4, Majewski 2, Maciejewski 2