Kolejne punkty seniorów Włocłavii

W meczu jedenastej kolejki IV ligi Włocłavia Włocławek pokonała na własnym boisku Flisaka Złotoryję 3:1. Dwa trafienia dla włocławian zaliczył w końcówce spotkania rezerwowy Marcel Haberski.

Spotkanie nie zaczęło się dla podopiecznych Wiesłąwa Borończyka zbyt dobrze, bo już w trzeciej minucie przyjezdni cieszyli się ze zdobycia bramkii. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki skoczył były zawodnik naszego klubu Łukasz Drwięga i goście cieszyli się z prowadzenia. Włocławianie najwyraźniej podrażnieni utratą bramki ruszyli do ataków na bramkę Leszka Zalewskiego, lecz do 37 minuty sprzyjało mu szczęście. Włocławianie będąc w znakomitych sytuacjach nie mogli trafić piłki do bramki, a najdogodniejsze miał Bartosz Śmigiel i Mateusz Tłuchowski, który w 37' zrehabilitował się i wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony Macieja Lamparskiego wyrównując przed przerwą stan gry.

W drugiej połowie spotkania obraz gry nie uległ zmianie, nadal przewagę mieli miejscowi lecz szwankowała skuteczność. Dopiero w 74 minucie meczu nastąpiła zmiana w zespole - za Bartosza Śmigla wszedł na boisko Marcel Haberski, który już po raz drug w tym sezonie przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Włocłavii. Najpierw w 78' dobił piłkę po dobrze zagranym rzucie wolnym przez Bartłomieja Fetera, a siedem minut później zachował się jak profesor, kiedy to Przemysław Goc zagrał do niego prostopadle a ten ładnym lobem pokonał Zalewskiego ustalając wynik spotkania.

Włocłavia Włocławek - Flisak Złotoria 3:1 (1:1)