AMŚ: Brązowy medal Katarzyny Kowalskiej

Reprezentacja Polski, z Katarzyną Kowalską w składzie, wywalczyła brązowy medal Akademickich Mistrzostw Świata w biegach przełajowych zorganizowanych w Łodzi. To szósty medal naszych zawodniczek w historii startów w tej imprezie.

W biegu kobiet złoto zdobyła Rumunka Ancuta Bobocel, która przez większość dystansu biegła na czele wraz ze swoją rodaczką Roxaną Bircą. Na ostatnim okrążeniu przedzieliła je jednak reprezentantka Portugalii Carla Salome Rocha i to ona zdobyła zrebrny medal.

Katarzyna Kowalska, liderka polskiej ekipy, na pierwszym okrążeniu trzymała się w czołówce, jednak już od drugiego kółka zaczęła tracić dystans do prowadzących. Ostatecznie z czasem 16:33s przebiegła linię mety na jedenastym miejscu. Warto tu dodać, że Kowalska niedawno wróciła z obozu w Meksyku, gdzie w spartańskich warunkach trenowała na wysokości 2600m.

W klasyfikacji drużynowej najlepsza była Japonia przed Rumunią i Polską. Dla naszej drużyny punktowały Katarzyna Kowalska (11. miejsce), Antonina Behnke (14. miejsce) oraz Aleksandra Lisowska (20. miejsce).