Marcin Mospinek na starcie King Of Europe

Już w najbliższy weekend 21 i 22 kwietnia odbędzie się inauguracyjna runda europejskiego cyklu driftingowego King Of Europe w Poznaniu. Na wielkopolski tor zjadą najlepsi drifterzy kontynentu oraz czołówka polskich zawodników, a wśród nich włocławianin Marcin Mospinek.

Na liście startowej próżno jednak szukać zawodników z zespołu sponsorowanego przez markę Valvoline.

Faktycznie nie zgłosiliśmy jeszcze naszych kierowców do zawodów, jednak wszystko jest pod kontrolą. Zgłoszenia nadeślemy do organizatorów lada dzień. Z całą pewnością wystartujemy na poznańskiej rundzie King Of Europe – mówi team manager Krzysztof PUZ Jędrzejewski.
W ostatnim czasie w zespole stacjonującm w podtoruńskim Lubiczu pojawiało się wiele informacji o zmianach zachodzących w tym sezonie. Oprócz zmiany silników na amerykańskie jednoski General Motors LS3, team informował również o zmianach w dotychczasowym parku maszyn. Zatem jaką bronią będą dysponować zawodnicy Valvoline PUZ Drift Team na rundzie King Of Europe?

Chcemy zrobić ukłon wobec wszystkich kibiców zakochanych w silnikach BMW M-Power, które zastępujemy LS-ami. Dlatego w Poznaniu oraz na toruńskiej rundzie Drift Open, dwa tygodnie później, wystartujemy w specyfikacji sprzed roku – opowiada o planach najbliższych startów Marcin Mospinek.
Zespół chce potraktować dwie pierwsze imprezy sezonu w miarę treningowo i wykorzystać je by wjeździć się w samochody w starej specyfikacji w warunkach bojowych, jednocześnie testując nowe setupy w przerwach między zawodami.

Uznaliśmy, że tak będzie nam najłatwiej przygotować się do Driftingowych Mistrzostw Polski, bo to one są dla nas w tym roku priorytetem. Na zawodach startujemy w znanej nam specyfikacji, byśmy mogli szybko sprawdzić się w boju, jednocześnie między imprezami będziemy przekładać silniki i trenować z nowymi agregatami – zdradza Grzegorz Hypki, drugi v-ce mistrz Polski 2011 w klasyfikacji indywidualnej.

To właśnie ze względu na opisywane testy w Poznaniu kibice nie zobaczą Balbiny, czyli BMW E30, którą cały ubiegły sezon jeździł Hypki. W aucie Grzegorza trwają ostatnie prace nad pierwszym zamontowaniem nowego silnika, stąd zawodnik pojedzie I rundę King Of Europe Szczurem – samochodem zastępczym zespołu z sezonu 2011.

Szczur w tym roku z nami już jeździć nie będzie, więc będą to jego ostatnie przejazdy w barwach Valvoline PUZ Drift Team, podobnie jak dla naszych silników M-Power, tak dla Szczura będzie to swego rodzaju pożegnanie w wielkim stylu – dorzucił Grzechu.
Darek Fabisiak na poznański tor wyjedzie swoim Mitsubishi Lancerem Evo VIII, który w tym roku zyskał nie tylko nowy bodykit ale również ulepszone serce. Dzięki temu jednostka ma być mniej awaryjna, a sam samochód ma być o kilkadziesiąt kilogramów lżejszy. Jeszcze większe zmiany dotyczą zaś samochodu Marcina Skwierczyńskiego, a właściwie jego nowej driftingowej broni – BMW E30. Po nieudanym sezonie 2011, w którym Marcin zamiast swoje E46 używał auta zastępczego, popularny Małpa podjął decyzję o budowie nowego driftowozu.

Będzie to bardzo lekka BMW E30 z silnikiem S62B50. Jeśli testy w tygodniu przed zawodami wypadną pomyślnie, na pewno pojawię się nim w Poznaniu, by powalczyć z europejską czołówką – powiedział nam Marcin.


Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA