Gdzie jest Anwil? Pechowa końcówka

W dzisiejszym spotkaniu drużyna Anwilu Włocławek przed własną publicznością, dość pechowo przegrała z outsiderem Dominet Bank Ekstraligi - drużyną Polpharmy Starogard Gdański 71:72.

W pierwszej piątce w drużynie Anwilu na parkiecie pojawił się Vladimir Petrovic, który wyleczył kontuzję.

Spotkanie akcją 2+1 dla drużyny Polpharmy otworzył Łukasz Majewski, w drużynie Anwilu natomiast pierwsze punkty zdobył Żelijko Zagorac (2:3). Od samego początku spotkania, pomimo niezbyt dużej frekwencji kibiców można było usłyszeć głośny doping włocławskich kibiców. W pierwszej kwarcie bardzo dobrze pod koszami spisywał się Alex Dunn, który nie pozwalał Hernolowi Hallowi na zbieranie piłek pod tablicami skutecznie wypychając go. Niestety, podopieczni Adama Prabuckiego szybko odskoczyli na pięciopunktową przewagę, widząc to Ales Pipan poprosił o czas. Było to bardzo dobre posunięcie gdyż po czasie w drużynie Anwilu rozszalał się Andrzej Pluta który seryjnie zdobył 8pkt (2x3pkt, 1x2pkt) i Anwil wyszedł na prowadzenie 12:10. W tym czasie w drużynie gości na parkiecie pojawił się Dusan Bocevski (Mistrz Polski w sezonie 2002/2003r. z Anwilem Włocławek), który został przywitany brawami. W dalszej części kwarty skuteczną grę pokazał Alan Daniels (którego występ w tym spotkaniu stał pod znakiem zapytania). Ostatecznie po 10minutach gry Anwil Włocławek prowadził 21:19

Drugą kwartę w bardzo ładnym stylu rozpoczął Daniels, który przechwycił piłkę w obronie i w szybkiej kontrze został sfaulowany i pewnie wykorzystał dwa rzuty wolne. Parę sekund później ponownie za sprawą Danielsa, który zablokował jednego z graczy Polpharmy, Anwil Włocławek znowu był przy piłce. W tej części spotkania było widać odradzającą się drużynę. Zawodnicy grali zespołowo, szanując piłkę, w obronie natomiast nie pozwalali zebrać piłki gościom, skutecznie zastawiając ich od kosza, co przełożyło się na wynik spotkania. W końcówce drugiej kwarty skutecznie zagrał Bartek Wołoszyn, który rzutem za 2pkt ustalił wynik na 40:29 dla gospodarzy.

Po zmianie stron przez ponad 2min gry, obydwie drużyny miały problem ze skutecznym wykończeniem akcji. Niemoc w drużynie gości przerwali Hernol Hall i Donald Copeland, którzy trafili za dwa punkty. W Anwilu natomiast przez ponad 7min trzeciej kwarty tylko Alex Dunn zdobywał punkty.(6pkt przez 7min) Przy stanie 46:41 pod koszem faulowany został D.Copeland który akcją 2+1 zniwelował straty Polpharmy do dwóch punktów. W dalszej części obydwie drużyny zdobywały punkty kosz za kosz, ustalając wynik spotkania po trzech kwartach na 55:52 dla Anwilu.

Czwarta kwarta była kontynuacją lepszej gry drużyny gości, gdyż to oni między innymi za sprawą "trójki" rzuconej przez B.Lubecka doprowadzili do remisu 57:57. Jednak rozgrywający Anwilu Łukasz Koszarek nie chciał oddać prowadzenia drużynie gości i pod rząd zdobył 5pkt. Chwilę później dwa celne rzuty za 3pkt oddali Ł.Majewski i B.Lubeck, które dały trzy punktowe prowadzenia Polpharmie 62:65. Na 3minuty przed końcem spotkania przy stanie 65:67 w Hali Mistrzów była dłuższa przerwa spowodowana dwoma czasami na żądanie trenerów Pipana i Prabuckiego. Po przerwie bardzo ważne punkty zdobył A.Dunn, który skutecznie wykończył wszystkie trzy akcje Anwilu zdobywając punkty i wyprowadzając Anwil na jednopunktową przewagę 71:70. Po skutecznej akcji centra Anwilu, pod koszem został sfaulowany Tony Weeden, który wykorzystał jeden rzut wolny i doprowadził do remisu (71:71). Kiedy na tablicy zostało tylko 40sekund przy piłce byli włocławianie, sędziowie odgwizdali błąd kroków Danielsowi. W tym momencie o swój ostatni czas poprosił Adam Prabucki i na 23sekundy do końca meczu piłkę z połowy boiska wyprowadzał Ł.Majewski, który podał ją do D.Copelanda, którego na krok nie odpuszczał Łukasz Koszarek. Kiedy były 3sekundy do końca graczom Anwilu udało się przerwać akcję i wszyscy zgromadzeni kibice wierzyli, że będzie dogrywka. Niestety gracze Polpharmy skutecznie wybyli piłkę z autu, która wpadła w ręce B.Lubecka, a ten został sfaulowany równo z końcową syreną przez Bartka Wołoszyna, co dawało drużynie gości dwa rzuty osobiste. Chyba wszyscy kibice jak i cała ławka Anwilu protestowali, że faul był już po końcowej syrenie. Jednak sędzia wskazał, że faul jest i grający z 10tką w drużynie ze Starogardu Gdańskiego będzie miał dwa rzuty wolne. Brian Lubeck pierwszego rzuty nie wykorzystał, co bardzo ucieszyło wszystkich w Hali Mistrzów. Niestety drugi rzut wolny wykonał skutecznie i Anwil Włocławek przegrał z Polpharmą jednym punktem 71:72

Statystyki:
A.Pluta 18(2), A.Dunn 14, A.Daniels 9, Ł.Koszarek 8(2), P.Okafor 7, Ż.Zagorac 6, B.Wołoszyn 5(1), W.Grudziński 2, Z.Białek 2, T.Gaidamavicius 0.

Polpharma:B.Lubeck 18(2), T.Weeden 17(3), D.Copeland 13(1), Ł.Majewski 13(1), H.Hall 5, D.Bocevski 5(1), P.Leończyk 1, K.Zakrzewski 0

Więcej zdjęć z meczu Anwilu Włocławek z Polpharmą Starogard Gdański można zobaczyć w Galerii Zdjęć lub bezpośrednio klikając tutaj