Marcin Mospinek zwycięzcą Drift Open

Włocławianin Marcin Mospinek wygrał inauguracyjne zawody Drift Open, które odbyły się w Toruniu. - To świetne uczucie zrobić taki wynik na własnym podwórku – cieszył się popularny "Mospin". Dobrze spisali się również pozostali zawodnicy Valvoline PUZ Drift Team – Grzegorz Hypki zajął 5. a Marcin Skwierczyński 8. miejsce.

Choć obiekt w Toruniu zna każdy szanujący się drifter w Polsce, podczas tych zawodów to pogoda chwilami rozdawała karty. Piątkowy trening rozpoczął się ulewnymi opadami deszczu, by już po chwili nad torem zaświeciło słońce. Podobnie rzecz się miała podczas sobotnich zawodów, co najbardziej przeszkadzało Grzegorzowi Hypkiemu.

– Miałem jedno z najsłabszych aut w TOP32, zmiana przyczepności spowodowana deszczem wiązała się u mnie z oponową loterią. Najciekawsze były momenty w których już nie padało, a tor był mokry za wyjątkiem idealnej linii przejazdu. Nie miałem miejsca na żaden drobny błąd – mówił Grzechu po zawodach.
Podczas piątkowych kwalifikacji do TOP32 zakwalifikowali się wszyscy zawodnicy Valvoline PUZ Drift Team, którzy wzięli udział w zawodach. Grzegorz Hypki zajął 3., Marcin Mospinek 21., a Marcin Skwierczyński 32. miejsce (Dariusz Fabisiak nie startował w zawodach). Najciekawszym momentem kwalifikacji był pierwszy przejazd Marcina Skwierczyńskiego.

– Na pierwszym łuku, zaraz przed wjazdem na prostą startową, wypluło mnie delikatnie na zewnętrzną – relacjonował popularny Małpa. Wpadłem jednym kołem w dziurę, wybiło mnie i przez chwilę czterema kołami leciałem nad ziemią. Jakimś cudem wróciłem na asfalt i dokończyłem przejazd nie przerywając poślizgu!

W sobotnie popołudnie to znów Skwierczyński grał pierwsze skrzypce. Ponieważ w kwalifikacjach zajął ostatnie miejsce premiowane awansem do zawodów, w pierwszej parze musiał zmierzyć się ze zwycięzcą Krzyśkiem Romanowskim. Małpa po raz kolejny pokazał, że drift jest nieprzewidywalny i wygrał tę parę przechodząc do TOP 16. Za jego przykładem poszli również pozostali zawodnicy zespołu.

Do TOP8 Valvoline PUZ Drift Team również awansował w pełnym składzie.

– Awansowaliśmy do czołowej ósemki w komplecie. Chciałbym jednak przeprosić naszych kumpli z BMW Świdwin Drift Team, bo jak się okazuje każdy z nas w drodze do TOP8 wyeliminował jednego ich przedstawiciela. Mam nadzieje, że chłopaki się na nas nie obrażą – martwił się Marcin Mospinek.
W TOP8 Małpa stoczył bój z Krzysztofem Terejem, Grzegorz Hypki z Bartkiem Stolarskim, a Marcin Mospinek z Kornelem Prusem. Niestety dwaj pierwsi przegrali swoje pojedynki, a do półfinału przeszedł tylko Mospin. Marcin, w fascynującym półfinale z dwiema dogrywkami, spotkał się z Terejem i wziął rewanż za Małpę. Jak się okazało włocławianin pomścił też porażkę Hypkiego, zwyciężając w finale ze Stolarskim.

Co się stało na starcie, po ostatnim przejeździe? <śmiech> Nie wiedziałem, czy będzie kolejna dogrywka, więc postanowiłem na dojeździe z mety na start dogrzać opony. Kilka poślizgów, aż tu nagle wyrósł mi przed oczami samochód Dawida Karkosika, który stał zaparkowany niedaleko linii startu po jego odpadnięciu z zawodów. Zabrakło 10 centymetrów… lekko go puknąłem. Mieliśmy z tego dużo śmiechu z Dawidem i chłopakami – powiedział zwycięzca zawodów, Marcin Mospinek.

2 komentarze

noob

gratulacje Mospin, wiedziałem że dasz radę :)

1 1
ID:40210

bam

gratki stary,
szkoda że nie mogłem zajrzeć...

1 1
ID:40214


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA