Rozbity Anwil przegrywa w Ostrowie

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Dominet Bank Ekstraligi Anwil Włocławek przegrał na wyjeździe z drużyną Atlasu Ostrów Wielkopolski.

Pierwsze minuty meczu należały do gospodarzy, którzy szybko uzyskali 6punktową przewagę 11:5. Jednak widząc swój zły początek gracze Anwilu odrobili szybko straty i wyszli na prowadzenie 14:11 Kolejne minuty pierwszej kwarty to dobra gra zawodników z włocławka, którzy po 10min prowadzili 24:15.

W drugiej kwarcie z bardzo dobrej strony pokazał się Alan Daniels, który oddał dwa celne rzuty za trzy. Niestety w tej kwarcie gospodarze grali mądrzej co spowodowało, że odrobili straty. Jednak kilka dobrych akcji Anwilu pozwoliło ponownie odskoczyć na kilka punktów. Ostatecznie do przerwy Anwil prowadził 46:39.

Po przerwie koszykarze Stali Ostrów zaczęli bardzo szybko odrabiać straty, o czym świadczy fakt, że po czterech minutach objęli prowadzenie 52:49. Nie pomagały zmiany zawodników, które przeprowadzał trener Ales Pipan. Gracze Stali Ostrów prowadząc mądrą grę powiększali przewagę i po 30minutach gry prowadzili aż 10punkami (62:52) Gracze Anwilu w tej kwarcie zdobyli TYLKO 6punktów, warto nadmienić, iż nie jest to pierwszy raz, gdy podczas meczu włocławianie przez 10min gry zdobywają taką małą ilość punktów.

Czwarta kwarta wyglądała już lepiej w wykonaniu Anwilu. We włocławskiej drużynie IV kwartę dobrze zagrał T.Gaidamavicous, który oddał celne trzy rzuty za 3pkt. W drużynie gości natomiast dobrze grał Szawarski i Boykin. Wspomnieć trzeba również o parze Ed Cota – John Oden, ten pierwszy perfekcyjnie dogrywał piłki do fruwającego nad koszami Odena. W samej końcówce meczu włocławianie zdobyli kilka punktów z gry i zbliżyli się do Atlasu. Jednak pozostało zbyt mało czasu, aby Anwil mógł myśleć o zwycięstwie i ostatecznie przegrał spotkanie 76:84

Atlas Stal wygrywając z drużyną z Włocławka zapewnił sobie piąte miejsce po rundzie zasadniczej, natomiast Anwil pomimo wielu porażek uplasował się na trzecim miejscu DBE.

Atlas Stal - Anwil Włocławek 84:76 (15:24, 24:22, 23:6, 22:24)

Stal: J. Oden 18pkt, T. Adams16 pkt, W. Szawarski 16pkt, R. Boykin 12pkt, E. Cota 11pkt, B. Hughes 5pkt, R. Freeman 3pkt, P. Sroka 3pkt, D. Przybyszewski 0pkt

Anwil: A. Daniels 17pkt, A. Pluta 15pkt, V. Petrović 11pkt, T. Gaidamavicius 9pkt, Ł. Koszarek 8pkt, A. Dunn 7pkt, W. Grudziński 5pkt, Z. Białek 1pkt, Wołoszyn 0pkt, Ż. Zagorac 0pkt, P. Okafor 0pkt