Cztery medale judoków "Olimpijczyka"

Kolejny dobry start zanotowali judocy „Olimpijczyka” Włocławek podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi. Do finałowych rozgrywek zakwalifikowało się sześcioro judoków, którzy rywalizowali o tytuł najlepszego w kraju w kategorii junior młodszy.

W pierwszych dwóch dniach startowały dziewczęta, w tym trzy Mistrzynie Polski Młodziczek (Karolina Wróbel, Wiktoria Tomczak i Angelika Szymańska), które jako wyróżniające się zawodniczki, przewyższające poziom swoich rówieśniczek otrzymały prawo startu z PZ Judo w kategorii starszej.

Najlepiej spisała się Karolina Wróbel, najmłodsza uczestniczka OOM (ur. 14.12.2000r.) zdobywając złoty medal w kategorii do 40kg. Po raz pierwszy w OOM wystartowała również Wiktoria Tomczak zdobywając brązowy medal w kat. do 48kg. Na trzecim stopniu podium w wadze do 52 kg. stanęła  również Angelika Szymańska – złota medalistka OOM sprzed roku w wadze do 48kg, złota medalistka Pucharu Europy Młodziczek, która niespodziewanie przegrała walkę o finał z reprezentantką  „Polonii” Rybnik – Zuzanną Komarek.  Nie bacząc na niepowodzenie do walki o brązowy krążek stanęła przed zawodniczką „Startu” Radom – Martą Łukasiak ( nr 1 w rankingu PZJ ), gdzie po wykonaniu akcji rzutowej na TAI OTOSHI (5 pkt.) założyła skutecznie dźwignię i wygrała walkę przed czasem. Kategoria do 52kg była najsilniejszą i najliczniej obsadzoną kategorią, w której około 14 zawodniczek miało realne szanse stanąć na podium.

W kolejnych dwóch dniach Olimpiady rywalizowali chłopcy. Srebrny medal  w wadze do 46kg wywalczył Kacper Wróbel – Mistrz Polski Młodzików, zwycięzca Pucharu Europy Młodzików, który po wygraniu 3 walk eliminacyjnych spotkał się w finale z reprezentantem GKS „Czarni” Bytom – Patrykiem Łoziakiem. Walka toczyła się na korzyść Kacpra, lecz na 20 sekund przed zakończeniem pojedynku po nieudanym ataku Wróbel został skontrowany i wynik na tablicy pokazał przewagę rywala. Kacprowi mimo ambicji nie udało się nadrobić straty i musiał zadowolić się srebrnym krążkiem.

W OOM wystartowali również Dawid Wróbel i Radosław Wiśniewski, którym nie udało się wejść do strefy medalowej.

- Mimo 4 medali niedosyt zostaje ze względu na kolor medali,  jednocześnie mamy tę pewność, że szkolenie naszych zawodników idzie w jak najlepszym kierunku. Są to młodzi zawodnicy, którzy za pół roku wkroczą w wiek juniora młodszego i dopiero będą walczyć o medale Pucharów i Mistrzostw Europy. Nie będziemy się w tym kierunku śpieszyć, gdyż troje medalistów będzie zmieniać wagę na wyższą . Muszą nabrać masy i „ obicia”  w nowych kategoriach wagowych – komentują szkoleniowcy Aneta Szczepańska i Roman Stawisiński
Mniej odpoczynku ma natomiast trenerka Aneta Szczepańska, która coraz częściej wyjeżdża z reprezentacją kraju na zawody międzynarodowe. Tuż po OOM rozpoczęła BPS (bezpośrednie przygotowanie startowe) z reprezentacją juniorek młodszych do startu w EYOF (Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy) rozgrywany w tym roku w holenderskim Utrechcie. Podczas EYOF-u reprezentantka Polski – Kamila Pasternak („Juvenia” Wrocław) zdobyła złoty medal w kategorii powyżej 70kg. 
 
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA