Basket Rypin - Extra Punkt/Riverside grali dla WOŚP

12 stycznia 2013 roku w hali Rypińskiego Centrum Sportu odbył się mecz charytatywny w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pomiędzy Basketem Rypin, a zespołem Extra Punktu Meblowego/Riverside Hotel Włocławek. Pomimo wczesnej pory rozgrywania meczu, na trybunach rypińskiego obiektu pojawiło się kilkudziesięciu kibiców, którzy przyszli zobaczyć spotkanie dwóch czołowych drużyn II ligi WLKA i przy okazji wspomóc już po raz XXII inicjatywę Jurka Owsiaka.

Mimo przyjaźni łączącej oba zespoły, zarówno Basket Rypin jak i EPM/RH przystąpiły do spotkania niezwykle zmotywowane, a pomimo tego, iż był to tylko mecz towarzyski, o żadnym odpuszczaniu nie było mowy, co tylko i wyłącznie dobrze wróżyło dla ogólnego widowiska. Mecz już od pierwszych minut toczył się w szybkim tempie, a skuteczne akcje i efektowne zagrania po obu stronach parkietu tylko podgrzewały i tak gorącą atmosferę, która w to niedzielne przedpołudnie panowała na trybunach. Po dwóch kwartach minimalnie prowadził Basket, jednak prawdziwe emocje dopiero miały nadejść po przerwie.

W przerwie spotkania dokonano licytacji koszykarskich gadżetów, które przywieźli ze sobą włocławscy zawodnicy, a mianowicie piłki z autografami zawodników Anwilu Włocławek oraz podpisanych zdjęć legendy polskiej koszykówki – Andrzeja Pluty. Dzięki tej wspaniałomyślnej inicjatywie trenera Marcina Badyny, udało się zebrać prawie 500 zł. i dorzucić swoją „cegiełkę” na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego, który jak co roku zasili placówki w całym kraju.

Od początku trzeciej kwarty rypińscy zawodnicy podkręcili jeszcze tempo i dzięki kilku szybkim kontratakom wyszli na kilkunastopunktowe prowadzenie tuż przed ostatnią ćwiartką spotkania. Włocławianie nie mieli zamiaru  składać broni, co zapowiadało apogeum emocji w samej końcówce meczu. Czwarta kwarta rozpoczęła się od mocnego uderzenia zawodników EMP/RH, którzy kilkukrotnie trafili zza linii 6,75 cm i tym samym doprowadzili do remisu. Pomimo kilku niezłych okazji po obu stronach w końcowych sekundach spotkania, wynik ostatecznie nie uległ zmianie i mecz zakończył się jak najbardziej sprawiedliwym remisem 64-64, a rypińscy kibice nagrodzili obie drużyny owacjami na stojąco. Warto również dodać, że pomimo tego, iż mecz toczył się w szybkim tempie i każdej z drużyn zależało na ostatecznym triumfie, to był niezwykle „czysty” oraz pozbawiony brutalnych fauli i wzajemnych pretensji.

Zawodnicy Basketu Rypin pragną podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację meczu – kierownictwu Rypińskiego Centrum Sportu, Łukaszowi Kulikowskiemu, który po raz kolejny swoim zaangażowaniem dopiął „na ostatni guzik” wszelkie kwestie organizacyjne, kibicom za tak licznie zgromadzonym na rypińskim obiekcie oraz sędziom, którzy pomimo dłuższego „rozbratu” z gwizdkami naprawdę dali radę i prowadzili mecz na najwyższym poziomie. Największe i szczególne podziękowania kierujemy w stronę naszych przyjaciół z Extra Punktu Meblowego/Riverside Hotel, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i uświetnili obchody XXII finału WOŚP. Dzięki Wam po raz kolejny pokazaliśmy rypińskiej publiczności w przesiąkniętym piłką nożną mieście, jak wspaniałą i dynamiczną grą jest koszykówka. Miejmy nadzieję, że dzięki właśnie takim inicjatywom i z Waszą pomocą, koszykówka w Rypinie podniesie się z kolan i któregoś pięknego dnia stanie się sportem numer jeden.