Kolejne zwycięstwo piłkarek Lidera

Piłkarki UKS Lider/Anwis Anro Włocławek rozgromiły na własnym boisku lidera II Ligi Kobiet TKKF Checz Gdynia 7:2.

Bardzo trudny mecz. Moje zawodniczki wiedziały jak ważne jest to spotkanie dla układu w tabeli naszej ligi. Od początku było widać lekkie zdenerwowanie w poczynaniach zespołu. Presja wyniku dawała znać o sobie. Z biegiem czasu gra zaczęła wyglądać coraz lepiej, akcje były składniejsze, podania bardziej precyzyjne. Po kilkunastu minutach objęliśmy prowadzenie. Niestety niedługo potem straciliśmy bramkę. Od tego momentu zespół zaczął napierać i do przerwy prowadziliśmy 3:1. Po przerwie zawodniczki zaatakowały z impetem przeciwnika. Na początku drugiej połowy po faulu naszej zawodniczki z boisko opuściła kontuzjowana zawodniczka Checzy i ze względu na brak zmienniczek Gdynia grała do końca w dziesiątkę. Coraz częstsze ataki przyniosły efekt w postaci kolejnych bramek. Końcowy wynik 7:2 w pełni mnie satysfakcjonuje ponieważ w dwumeczu z gdyniankami bilans bramkowy jest dla nas korzystny gdyż w Gdyni przegraliśmy 0:3. Chciałbym pochwalić cały zespół za walkę i poświęcenie. Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia dużego sukcesu jakim byłoby wygranie ligi, ale wiemy, że do końca jeszcze dużo spotkań więc mobilizacja jest pełna w zespole. Teraz czeka nas trzytygodniowa przerwa w rozgrywkach. Być może za tydzień zagramy sparing z KKP w Bydgoszczy ale jeszcze trzeba dograć szczegóły - powiedział po meczu trener drużyny Bartłomiej Wołkowyski.