Wyniki II Biegu o puchar Zawiśla

W piątek na terenach leśnych przy Zespole Szkół nr 8 odbył się II Bieg o puchar Zawiśla. Duże zachmurzenie i przelotne poranne opady deszczu wystraszyły wielu zgłoszonych wcześniej uczniów, jednak dla tych, którzy dotarli na zawody aura była łaskawa.

Bardzo dużą grupę biegających stanowili najmłodsi- przedszkolacy, mający do pokonania 200m. Najliczniejszą drużynę wystawiło Publiczne Przedszkole nr 9. Wśród dziewcząt zdecydowanie zwyciężyła Maja Woźniak przed Martyną Grzywacz i Jennifer Nguyen Blankenbeurg - wszystkie z PP nr 9. Wśród chłopców najlepszy okazał się Michał Nagler, który wyprzedził Maksa Michalaka (obaj z przedszkola przy Zespole Szkół nr 8) i Dawida Gromadzkiego z PP nr 9.

W kategorii klas I-III na dystansie 500 metrów wygrała Nikola Gościniak z SP nr 7, przed Wiktorią Bołotow z SP nr 8 , oraz Anastazją Michalską Z SP nr 7 i Darią Materą z SP nr 8, które przybiegły jednocześnie zdobywając trzecie miejsce. Wśród chłopców zwyciężyli  reprezentanci gospodarzy: Hubert Daczkowski, Franciszek Sipa i Łukasz Lisiecki.

W kategorii klas IV-VI najlepsza okazała się Klaudia Kaźmierska, zawodniczka Vectry i jedna z najlepszych biegaczek w województwie, przed Julitą Julczykowską i Karoliną Bąkowską- wszystkie są uczennicami SP nr 14. Najszybszym zawodnikiem z klas IV-VI został Adam Kujawski z SP nr 11, przed Patrykiem Soroko z SP nr 8 i Michałem Jarlińskim z SP nr 11. Gimnazjaliści mieli do pokonania dystans 1000 metrów.

Najlepszą biegaczką okazała się Adrianna Waśkowska z Gimnazjum nr 8, która o kilka metrów wyprzedziła Kingę Gabryszewską z Gimnazjum nr 5 ( zawodniczki Vectry) i Weronikę Nowicką z Gimnazjum nr 12 (zawodniczka Sprintera). W ostatnim biegu, podobnie jak rok temu, zwyciężył Konrad Terpiński z Gimnazjum nr 12, Przed Michałem Wilińskim z Zespołu Szkół Katolickich oraz Marcelem Dudą z ZSK i Adamem Wójtowiczem z Gimnazjum nr 4.

Rekord frekwencji z ubiegłego roku, kiedy to startowało niemal 1000 zawodników nie został pobity, jednak organizatorów cieszy fakt, że coraz więcej rodziców zgłasza swoje pociechy do zawodów,  przedszkolakom i uczniom kibicują całe rodziny. Wśród wszystkich, którzy ukończyli bieg rozlosowano nagrody niespodzianki w postaci sprzętu sportowego, bo równie ważne, co zwycięstwo,  jest samo uczestnictwo w biegu.