TBL: Anwil Włocławek lepszy od Stali Ostrów

W 17. kolejce Tauron Basket Ligi Anwil Włocławek przed własną publicznością pokonał 70:60 drużynę BM Slam Ostrów Wielkopolski. Było to trzynaste zwycięstwo "Rotweillerów" w tym sezonie. Najlepszymi zawodnikami Anwilu Włocławek byli Bartosz Diduszko - 16pkt., Robert Skibniewski 13pkt. i Dawid Jelinek 12pkt.

Mecz dobrze rozpoczęli włocławianie. Pierwsze punkty w barwach Anwilu zdobył Michał Chyliński. Celny rzut zza linii 6,75cm oddał Robert Skibniewski i włocławianie prowadzili 5:2. W drugiej minucie w drużynie Stali Ostrów Wielkopolski kontuzji doznał Wangmene. Po akcji Anwilu zakończonej „trójką” Jelinka włocławianie prowadzili 8:4. Przez kilka akcji obie drużyny nie mogły znaleźć  drogi by podwyższyć zdobycz punktową. Niemoc w Anwilu przełamał Tomaszek. Po nieudanej akcji „stalówki” akcję 2+1 wykończył Andjusić i prowadzenie Anwilu wzrosło do 5pkt. (12:7). Na trzy minuty przed zakończeniem kwarty po punktach zdobywanych przez graczy z Ostrowa trener Igor Milicić poprosił o przerwę. Po wznowieniu gry punkty dla Anwilu Włocławek zdobył Tomaszek. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem Anwilu 18:14.

Drugą kwartę od celnego punktu z linii rzutów wolnych rozpoczął Stelmach. Dwa punkty po niecelnym rzucie Stelmacha zdobył Diduszko. Włocławianie w drugiej kwarcie spotkania utrzymywali pięciopunktową przewagę. Po trzech kolejnych rzutach zza linii 6,75cm Bartosza Diduszki Anwil prowadził 33:20. Pierwsze punkty w spotkaniu wsadem zdobył Bristol. W końcówce kwarty gracze Stali Ostrów Wielkopolski odrobili kilka punktów i po 20min gry Anwil Włocławek prowadził 35:27. Graczem który zachwycił swoją skutecznością w drugiej kwarcie był Bartosz Diduszko, który na swoim koncie zgromadził 14pkt.

Trzecią kwartę ładnym wsadem rozpoczął Bristol. Punkty dorzucił Dmitriew i prowadzenie Anwilu wzrosło do 12pkt. Po bardzo dobrym początku trzeciej kwarty Anwilu Włocławek przyszedł gorszy początek gry. Włocławianie nie mogli zakończyć skutecznie kilku akcji. Po kolejnych punktach koszykarzy ze Stali Ostrów Wielkopolski, którzy zmniejszyli przewagę do 4pkt. trener Igro Milicić poprosił o przerwę na żądanie. Po przerwie 3pkt zdobył Michał Chyliński. Po drugiej stronie boiska tym samym zrewanżował się Marcin Sroka. Dla Anwilu punkty zdobył Dmitriew i Skibniewski (akcją 2+1) i prowadzenie wzrosło do 9pkt. (49:40). Po kolejnych punktach Stali Ostrów i punktach Kaczmarzyka rzuconych zza linii 6,75cm Anwil Włocławek prowadził tylko 49:46.

Czwarta kwarta nie zaczęła się po myśli Anwilu. Goście szybko zdobyli punkty, a po punktach z linii rzutów osobistych Marcina Sroki na tablicy w Hali Mistrzów był remis 51:51. W czwartej kwarcie na boisko w drużynie Anwilu pojawił się Jelinek. Po raz pierwszy w tym sezonie w podczas meczu pojawiły się gwizdy włocławskich kibiców, którzy pokazali swoją dezaprobatę dla poczynań koszykarzy Anwilu. W Anwilu dwie akcje skutecznie zakończył Jelinek trafiając kolejno za dwa i trzy punkty. Po akcji trwającej prawie minutę graczy Stali Ostrów Wielkopolski, kolejne punkty zdobył Jelinek i na 4min Anwil Włocławek prowadził 58:53. Końcówka kwarty należała do graczy Anwilu Włocławek, którzy podstawili twardą obronę, w ataku grali przemyślanie i skutecznie co procentowało punktami (64:53). Ostatnie punkty dla Anwilu zdobył Andjusić.

Koszykarze Anwilu Włocławek po bardzo słabej drugiej połowie, dobrze zagrali ostatnie cztery minuty spotkania, które zagwarantowały drużynie "Rottweilerów" 10pkt zwycięstwo (70:60).

Anwil Włocławek – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 70:60 (18:14, 17:13, 14:19, 21:14)

Diduszko 16, Skibniewski 13, Jelinek 12, Dmitriew 10, Andjusić 5, Chyliński 5, Bristol 4, Tomaszek 4, Stelmach 1,
Slam Stal: Sroka 15, Millage 12, Nikołow 10, Żurawski 7, Kaczmarzyk 6, Zębski 5, Ochońko 3, Wangmene 2