Ważne zwycięstwo Anwilu Włocławek nad Czarnymi

W 24. kolejce Tauron Basket Ligi koszykarze Anwilu Włocławek po bardzo dobrym koszykarskim widowisku wygrali 91:83 z Energą Czarnymi Słupsk. Spotkanie miało dwa oblicza. Pierwsze dwie kwarty to dobra i skuteczna gra Czarnych Słupsk. Trzecia i czwarta kwarta należały już do koszykarzy Anwilu Włocławek, którzy grali rozsądnie i nie oddali zwycięstwa.

Początek spotkania koszykarze ze Słupska zaczęli od dużego D. W drużynie Anwilu po pięciu minutach gry tylko Dawid Jelinek na swoim koncie odnotował zdobycz punktową (7:13). Po trójkowej akcji Blassingame i Seweryna zdenerwowany trener Igor Milicić poprosił o przerwę dla swojej drużyny. Po wznowionej grze kolejne 3pkt zdobył Blassingame i słupszczanie prowadzili 22:10. Po rzutach osobistych Jelinka i 3pkt Dmitriewa goście prowadzili 24:15. W końcówce kwarty włocławianie zaczęli lepiej grać i zaczęli zmniejszać przewagę gości. Ostatni rzut w kwarcie zdobył Jelinek i po 10min gry „czarne koszule” prowadziły 31:24.

Drugą kwartę dobrze rozpoczął Anwil. Włocławianie szybko zdobyli pięć „oczek” przy jednym gości. Po dwóch minutach drugiej kwarty słupszczanie prowadzili już tylko trzema punktami. Włocławianie swoją grą mozolnie odrabiali straty. Na 2:30min do końca drugiej kwarty po rzucie zza linii 6,75cm Roberta Skibniewskiego był remis 37:37. Kolejne trzy akcje szybko wykończyli gracze ze Słupska i ponownie prowadzili 6pkt. (43:37). Ostatnie punkty w kwarcie wraz z dźwiękiem syreny zdobył Dmitriew i po 20min gry Anwil Włocławek przegrywał 41:45.

Pierwsze punkty dla Anwilu Włocławek w trzeciej kwarcie zdobył z dystansu Dawid Jelinek. Po asyście Łączyńskiego i wsadzie Bristola włocławianie doprowadzili do remisu 48:48. Po nieudanej akcji gości w 6:37min po kolejnych punktach Bristola gracze Anwilu Włocławek wyszli na pierwsze prowadzenie. W kolejnych sekundach gry prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Kiedy wydawało się, że włocławianie złapali swój rytm i będą powiększać przewagę wdarło się trochę nonszalancji i gorszej skuteczności. Punkty dla Słupska zdobył Cesnauskis i Harper i ponownie na prowadzenie wyszli goście (59:60). Ostatnie słowo w kwarcie należało do Stelmacha i Diduszko po których punktach Anwil prowadził 63:60.

Czwartą odsłonę obie drużyny rozpoczęły od straty w ataku. Punkty zza linii 6,75cm zdobył Oguchi i prowadzenie włocławian wzrosło do 6pkt (66:60). Szybkie pięć punktów zdobył Diduszko, punkty wejściem pod kosz dorzucił Skibniewski i na tablicy w Hali Mistrzów było 73:66 dla Anwilu. Po 6min gry i rzucie zza linii 6,75cm Diduszki i Dmitriewa włocławianie prowadzili 15pkt. (83:68). Z akcji na akcję rozkręcał się włocławski pociąg, który postanowił nie zatrzymać się na stacji Słupsk tylko szybko przejechać  Po akcji Blassingame i trójce Seweryna trener Igor Milicić poprosił o przerwę. W końcówce kwarty włocławianie grali bardzo długie akcje zabierające cenne sekundy rywalowi. Na minutę do końca spotkania po akcji 2+1 Piotra Stelmacha Anwil Włocławek prowadził 86:76. Ostatecznie po bardzo dobrym widowisku włocławianie pokonali 91:83 Energę Czarnych Słupsk.

Anwil Włocławek – Energa Czarni Słupsk 91:83 (24:31, 17:14, 22:15, 28:23)