Mistrzostwa Polski Modeli Latających na Uwięzi za nami

W weekend na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego rozgrywane były Mistrzostwa Polski Modeli Latających na Uwięzi w klasach F2A, F2A Rodeo, F2B i F2C 2016. W zawodach wzięło udział ponad trzydziestu najlepszych pilotów modeli latających na uwięzi.

Po łącznie 16 kolejkach lotów w ciągu dwóch dni zmagań o tytuł Mistrza Polski w uwięziowym modelarstwie lotniczym, poznaliśmy zwycięzców. W konkurencji F2A (modele prędkościowe), zwyciężył Paweł Praus z Aeroklubu Śląskiego. Tuż za nim na podium stanął Robert Holeczek, również z Aeroklubu Śląskiego, a na miejscu trzecim znalazł się Artur MIŚ, reprezentant Klubu Modelarskiego w Wierzawicach.

Zwycięzcą w kategorii F2A Rodeo (modele prędkościowe) został Robert Holeczek. Drugie miejsce zajął Szymon Bezcała – kolejny reprezentant Aeroklubu Śląskiego. Na trzecim miejscu podium stanął natomiast bardzo młody zawodnik – Kacper Walania z Klubu Modelarskiego w Wierzawicach.

Najlepszym wśród zawodników startujących w konkurencji F2B (modele akrobacyjne), okazał się być tym razem Krystian Borzęcki, reprezentant Aeroklubu Śląskiego. Na drugim miejscu uplasował się Paweł Dziuba z Klubu Modelarskiego w Wierzawicach. Natomiast na trzecim miejscu podium „wylądował” Jarosław Mięsiak z Aeroklubu „Orląt” w Dęblinie.

W ostatniej z rozgrywanych konkurencji – F2C (wyścig zespołowy), pierwsze miejsce zajął zespół w składzie – Krzysztof Piotrowski i Michał Dzikowski, modelarze Aeroklubu Włocławskiego, drugie miejsce zajęli – Wacław Golisz i Wojciech Lesiuk, także z Aeroklubu Włocławskiego, a miejsce trzecie zajął duet Mariusz Brożek i Piotr Żyłka, reprezentujący odpowiednio Aeroklub Częstochowski i Aeroklub Włocławski.

Należy również wspomnieć, że wśród uczestników wręczono również nagrodę w postaci pucharu dla najlepszego zawodnika kategorii Junior w konkurencji F2A, F2A Rodeo i F2B, którym w tym roku okazał się być ten sam zawodnik – Kacper Walania z Klubu Modelarskiego w Wierzawicach.

Źródło: Aeroklub Włocławski