21. miejsce Iwony Lewandowskiej na Igrzyskach Olimpijskich

Iwona Lewandowska zajęła dwudzieste pierwsze miejsce w niedzielnym olimpijskim biegu maratońskim. Reprezentantka włocławskiej Vectry była najszybsza wśród Polek i na mecie zameldowała się z czasem 2.31.41.


Trzy polskie maratonki wzięły udział w igrzyskach w Rio de Janeiro, dwie z nich to biegaczki Vectry Włocławek: debiutująca na olimpiadzie Iwona Lewandowska i Katarzyna Kowalska, dla której były to już trzeci start na IO. Kadrę narodową uzupełniła Monika Stefanowicz z Poznania.

Do połowy trasy czułam się rewelacyjnie, ale temperatura dała się we znaki. Przebiegnięcie maratonu w tych warunkach to spore osiągnięcie - mówi Iwona - Oddechowo i wydolnościowo czułam się rewelacyjnie, ale po 30 kilometrze nogi odmówiły posłuszeństwa, a mięśnie zrobiły się jak z kamienia. Na szczęście dobiegłam do końca.

Lewandowska, podopieczna trenera Marka Jakubowskiego, na mecie zameldowała się jako najszybsza Polka z czasem 2.31.41. Dwie lokaty za Iwoną dobiegła Monika Stefanowicz (2.32.49). Katarzyna Kowalska niestety nie wytrzymała ciężkiego biegu w tych nieludzkich warunkach i zeszła z trasy.

Spełniłam jedno z największych swoich sportowych marzeń - walczyłam dla Polski w Igrzyskach Olimpijskich. Startowałam ze łzami szczęścia i ze łzami szczęścia wbiegałam na metę - mówi Iwona Lewandowska - trener Marek Jakubowski jest najlepszym trenerem i to jemu ten bieg dedykuję. Dziękuję mu nie tylko za przygotowanie mnie do najważniejszej imprezy sportowej czterolecia, ale również za wiarę we mnie i moją ułańską fantazję.

16 komentarzy

halinaa

trzecie igrzyska i trzecia wycieczka na koszt podatnika...

21 15
ID:67051

gość-43064

@~halinaa: Dodajmy, że chodzi o Kowalską, która szczyt formy miała na mistrzostwach Polski, a na docelowej imprezie skończyło się jak zwykle. Iwona super pobiegła - bardzo wysokie miejsce biorąc pod uwagę warunki i wysoki poziom sportowy.

23 3
ID:67053

gość-43038

@~halinaa: Iwona pojechała bez potwierdzonego minimum, była wypoczęta. Nie rozumiem dlaczego Kasię piłowali z tym potwierdzeniem minimum. Z sześciu zawodników trzech nie potwierdziło, a na koniec wszyscy pojechali. Dlaczego tworzyć zasady jak ich się nie stosuje, szkoda zdrowia zawodników.

4 19
ID:67054

gość-82244

Tyle pieniądz wladowalo miasto w ta druga panią i co...nawet nie ukończyła biegu

24 5
ID:67057

go�-42568

Gratulacje dla Iwony druga zeszła więc sportowy aut,już czas,szkoda pieniędzy.

22 5
ID:67058

gość-17513

halinaa - pobiegniesz lepiej, to chętnie się dołożę, żebyś taką wycieczkę miała

6 14
ID:67059

gość-43064

@~gość-43038: Niby czemu Iwona miałaby być bardziej wypoczęta. Przecież obie pobiegły maraton w tym roku i obie spełniły warunki wyjazdu (ale do tego trzeba umieć czytać ze zrozumieniem a nie rozpowiadać kłamstwa). Iwona jest po prostu od kilku lat zdecydowanie najlepszą polską maratonką, jechała tam z czasem o dwie minuty lepszym od promowanej Kowalskiej i w bezpośredniej walce okazała się zgodnie z przewidywaniami lepsza.

21 3
ID:67060

mab

niewiem po co te przepychanki kibiców jednej i drugiej zawodniczki. sprawa jest oczywista, wyniki mówią same za siebie, niepotrzebne te prztyczki, zachowujcie się jak dorośli ludzie, nie bądźmy trollami i chamami :) pozdrawiam

16 2
ID:67061

gość-37906

zacznijcie sami trenowac i zobaczymy jak Wam pojdzie - najlawiej oceniac i wylewać zale - idzie i trenujcie, jejku czelo ludzie z Włocławka sa tacy zawistni - daljcie innym życ w spokoju - a w pisaniu kazdy jest mocny, ale wyjsc z domu i poswiecic swoje zycie, trenowac, meczyc sie itd. tego z Was nikt nie widzi, proponuje wziac jakies leki uspokoajajace. Pozdrawiam i dziekuje Paniom za występ.

11 5
ID:67064

gość-87989

wyniki wynikami a kasę dostaje ta która ma układy :)

17 3
ID:67065

gość-82530

Ten kto nie biegł maratonu, nie wie co to za wysiłek. Jedno jest Pewne, że obie pani ciężko pracowały aby znaleźć się na Igrzyskach w Rio. Wygrane i przegrane są jak krople w morzu, to są zawody tam wszystko może się zdarzyć. Kszczot, Cichocka i wiele innych byli faworytami nie weszli nawet do finału. Nikt nie ma prawa rozliczać ich z wysiłku jakie podjęli aby znaleźć się w tym miejscu. Większość z tych co pisze nawet nie wiem z czym wiąże się profesjonalne trenowanie.

13 1
ID:67066

gość-94877

Czytając artykuł raz, czytając komentarze dwa i w jednym i w drugim widzę dużą radość z niepowodzenia Pani Katarzyny. Świadczy to tylko o jednym, że jest naprawdę bardzo dobrą zawodniczką. Zdrowa krytyka jest potrzebna bo sprawia że stajemy się lepsi, ale krytyka bezzasadna, mająca na celu ranienie drugiej osoby, a tak naprawdę leczenie własnych kompleksów powinna być jak najbardziej ignorowana.

0 11
ID:67087

gość-43064

@~gość-94877: A co masz do artykułu? Komentarze to inna sprawa, ale artykuł nie piętnuje w żaden sposób niepowodzenia Kowalskiej.

11 0
ID:67088

Kasiaaa

@~gość-43064: jak ktoś chce się na siłę przyczepić, to zawsze znajdzie powód, być może nawet jest to bezpośrednio zainteresowana, która chce teraz zganiać winę na niedobre media. Trzeba było walczyć!

12 0
ID:67091

kibic

@~gość-94877: już dawno powinna odwiesić kolce na kołek, owszem w kraju jeszcze daje rade, jednak na arenie międzynarodowej praktycznie nie istnieje. Inna sprawa że ta nadęta sportsmenka nie potrafi nigdy przyjąć żadnej krytyki (chyba jedyny sportowiec na świecie). Przecież ona jest wielką mistrzynią i jakim prawem ktokolwiek śmie skrytykować kolejny żenujący występ. Podejrzewam że znalazłyby się w tej dyskusji jej komentarze...
Z tego co słyszałem od znajomych robiących w mediach, nie bardzo można primadonne skrytykować, przeważnie ma pretensje do mediów że newsy nie takie jak trzeba (bo należałoby słodzić po porażkach) - otóż droga pani, jaka forma - takie artykuły.

12 1
ID:67092

zielony

sportowiec nie schodzi z trasy, sportowiec walczy, do końca...

0 0
ID:67248


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Poseł Zbonikowski przed sądem, do ugody nie doszło

Żona posła Łukasza Zbonikowskiego oskarża go o naruszenie nietykalności. 21 marca, w..

Prywatna firma nie zapłaci, a szpital musi. Dlaczego?

Podczas spotkania z mediami posłanka Joanna Borowiak pytała, dlaczego prezydent miasta..

Poseł Zbonikowski krytycznie nie tylko o nowej koalicji

Do tej pory opinie Łukasza Zbonikowskiego na temat zawiązania się w mieście koalicji..

Poseł zaprasza dwóch marszałków. W jakim celu?

Pasażerowie korzystający z połączeń kolejowych pomiędzy Kutnem a Włocławkiem..

Miejskimi „Wodociągami” zarządzać będzie nowy prezes

W środę Rada Nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, na..

Dziennikarstwo obywatelskie

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

Polska moich marzeń cz.5

Nadchodzi wielkimi krokami finisz tego licytowania się na fantastyczne pomysły...

Polska moich marzeń cz.4

Pozwolę sobie zacząć od często powtarzanego sloganu: Nie o taką Polskę..