Weronika Flaszak Mistrzynią Polski, Pawlak zdobyła brąz

Dwa medale wywalczyły zawodniczki włocławskiego "Startu" podczas zakończonych wczoraj w Grudziądzu XVI Mistrzostw Polski Juniorek w boksie. Złoto zdobyła Weronika Flaszak w kategorii +81kg, a brązowy krążek padł łupem Katarzyny Pawlak (75kg).

W ubiegłym tygodniu odbyły się XVI Mistrzostwa Polski Juniorek zorganizowane przez MKS Start Grudziądz. W silnie obsadzonych zawodach wystartowały 124 zawodniczki z 61 klubów reprezentujących piętnaście Okręgowych Związków Bokserskich.

Złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski zdobyła Weronika Flaszak (+81kg), która pokonała swoje wszystkie rywalki przed czasem. Brązowy medal w kategorii 75 kilogramów wywalczyła Katarzyna Pawlak, która również świetnie prezentowała się w ringu. Daria Rogórz przegrała w walce ćwierćfinałowej, a Wiktoria Chorążak (57kg) i Karolina Lewandowska (69kg) odpadły w walkach eliminacyjnych. Dodatkowo Weronika została wyróżniona nagrodą dla najlepszej zawodniczki okręgu Kujawsko-Pomorskiego.

W klasyfikacji drużynowej mistrzostw Włocławski Klub Bokserski "Start" zajął czwarte miejsce.