Dziewiąte z rzędu zwycięstwo włocławskich Rottweilerów

Koszykarze Anwilu są nie do zatrzymania. Tym razem w spotkaniu 27. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki pokonali na wyjeździe BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 75:71 notując dziewiąte ligowe zwycięstwo z rzędu.

Od samego początku obie drużyny grały w szybkim i skutecznym tempie. Anwil po jednym z rzutów Nemanji Jaramaza miał cztery punkty przewagi, ale później to BM Slam Stal wygrywała 20:15 po rzucie Łukasza Majewskiego. W drugiej kwarcie ważne rzuty trafiali Kamil Chanas oraz Tomasz Ochońko. Włocławianie nie zamierzali się jednak poddawać. Akcje Fiodora Dmitriewa i rzut wolny Josipa Sobina zbliżyły gości na zaledwie punkt na koniec pierwszej połowy.

W trzeciej kwarcie po trójce Szymona Szewczyka BM Slam Stal ponownie uciekła na osiem punktów. Bardzo dobrze grał też Marc Carter, ale goście ciągle starali się być blisko. Dzięki rzutom wolnym Jamesa Washingtona udało im się nawet doprowadzić do remisu, ale akcja Christo Nikołowa ustawiła wynik spotkania po 30 minutach na 59:57. Czwarta kwarta znowu była wyrównana, ale ostrowianie potrafili uciec nawet na sześć punktów po wsadzie Marca Cartera. Włocławianie odrobili później wszystkie straty dzięki rzutom z dystansu Nemanji Jaramaza oraz Pawła Leończyka, a kluczową trójkę trafił Kamil Łączyński i Anwil zwyciężył 75:71.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Anwil Włocławek 71:75 (20:16, 19:22, 20:19, 12:18)