7. miejsce Katarzyny Kowalskiej w maratonie paryskim

Katarzyna Kowalska, zawodniczka Vectry Włocławek, zajęła siódme miejsce w 41. maratonie w Paryżu. Czas jaki osiągnęła na mecie (2:30:24) jest lepszy od wskaźnika PZLA na londyńskie mistrzostwa świata.

Bieg w stolicy Francji to był czwarty start podopiecznej Mariana Nowakowskiego na trasie maratońskiej (2014 – Warszawa 2:34:57, 2015 - Berlin 2.29.41, 2016 – Londyn 2:29:47). Tym razem Kasia nie pobiła rekordu życiowego na królewskim dystansie, ale była najszybszą biegaczką ze starego kontynentu kończąc rywalizację na wysokim siódmym miejscu. Dobry czas na mecie pozwolił jej wypełnić minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na sierpniowe Mistrzostwa Świata w Londynie (2.30.45).

Zwyciężczynią biegu została 24-letnia Purity Rionoripo (mistrzyni świata juniorek 2009), która czasem 2:20:55 o dziesięć sekund poprawiła rekord trasy. Kolejne lokaty zajęły Agnes Barsosio (Kenia) 2:20:59, Flomena Cheyech (Etiopia) 2:21:22 i Visiline Jepkesho (Kenia) 2:21:36.

Paryski maraton był kolejnym sukcesem Katarzyny Kowalskiej w tym sezonie na międzynarodowych długich trasach. Pod koniec marca utytułowana biegaczka ze stolicy Kujaw zajęła ósme miejsce podczas półmaratonu w Lizbonie (czytaj więcej).