Dobra postawa wioślarzy WTW na regatach w Monachium

Dwóch zawodników Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego, Fabian Barański i Tomasz Budzyński reprezentowało Polskę na Międzynarodowych Regatach w Monachium. To ostatni sprawdzian formy przed Mistrzostwami Europy, które już za dwa tygodnie.


W bardzo silnej imprezie zorganizowanej na torze olimpijskim wzięło udział blisko 2500 zawodników z kilkudziesięciu krajów świata. W sobotę Fabian Barański rywalizował wśród skiffistów, natomiast Tomasz Budzyński w konkurencji dwójek podwójnych.

W wyścigu eliminacyjnym Fabian Barański odniósł zdecydowane zwycięstwo i z najlepszym czasem awansował do finału A, natomiast Tomasz Budzyński wraz ze swym partnerem, Bartoszem Załęgą nie przebrnął eliminacji – tylko pierwszych osiemnaście załóg kontynuowało zawody. W finale A nasz skiffista po morderczym, rozgrywanym pod silny wiatr wyścigu zajął wysoką czwartą pozycję. Zwycięzcą tego finału został Niemiec Moritz Wolff, który wyprzedził Szwajcara Jana Schauble. O miejscu trzecim zadecydował fotofinisz, ponieważ Fabian Barański stoczył pasjonującą walkę z Belgiem Bengaminem de Catelle, ulegając zaledwie 0,06 sekundy.

Regaty w Monachium wykazały, że za dwa tygodnie na Mistrzostwach Europy rywalizacja o medale w jedynkach juniorów będzie piekielnie trudna. Niemiec, to nowy rekordzista świata juniorów a Szwajcar Schauble to piąty skiffista ubiegłorocznych Mistrzostw Świata, który błysnął doskonałą formą w Monachium.

W niedzielę nasi reprezentanci sprawdzali formę w innych konkurencjach. Fabian Barański wiosłował z Maciejem Madajem w dwójkach podwójnych, zaś Tomasz Budzyński w reprezentacyjnej czwórce podwójnej. Polska dwójka podwójna Barański-Madaj, zakończyła zawody bardzo mocnym akcentem, wyprzedzając na finiszu prowadzących Niemców i wygrywając imprezę. Czwórka podwójna z Tomaszem Budzyńskim w eliminacjach nie przebiła się do finału A i wystartowała w finale B, zajmując trzecie miejsce – dwie sekundy za Bułgarią i sekundę za Wielką Brytanią.

W najbliższą środę nasi zawodnicy wyjeżdżają do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Wałczu, gdzie będą szlifować formę przed nadchodzącymi Mistrzostwami Europy, które odbędą się w niemieckim Krefeld.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Radni jednomyślnie przegłosowali zmieniony budżet

Regionalna Izba Obrachunkowa zobowiązała Radę Miasta, aby do 13 marca poprawiła..

Chcą pobudzić lokalną gospodarkę i wesprzeć inwestorów

W czwartek 8 marca Nowoczesna Włocławek, zorganizowała konferencje prasową z..

Bez kolejek w Wydziale Komunikacji, SLD ma propozycje

Wielu mieszkańców skarży się na problemy z załatwianiem spraw w Wydziale..

Nowoczesna walczy ze smogiem, zacznie od edukacji

Na konferencji 1 marca Nowoczesna przedstawiła nową inicjatywę, która dotyczy walki..

Nowoczesna: „Projekt in vitro na ostatniej prostej"

Włocławscy działacze partii Nowoczesna złożyli pod koniec listopada obywatelski..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..