VII runda Motocrossowych Mistrzostw Polski Północnej

Na torze w Lipnie rozegrano siódmą rundę motocrossowych Mistrzostw Strefy Polski Północnej. Dobrze spisali się gospodarze, którzy dwukrotnie stawali na podium: Chętnicki był najszybszy w kategorii Open, a Marciniak zajął drugie miejsce w MXB.

W zawodach zorganizowanych przez LKS "Jastrząb" Lipno wzięło udział niemal 130 kierowców, którzy rywalizowali w dziewięciu kategoriach: MXB, MX1C, MX2C, MX65, MX85, MX Junior, MX Kobiet. MX Open i MX Masters. W każdej z nich przeprowadzone były po dwa wyścigi, z których sumowano punkty do klasyfikacji łącznej zawodów.

Najlepszy występ na własnym terenie zaliczył jeżdżący w kategorii MX Open Gabriel Chętnicki (KTM), który wygrał oba swoje wyścigi zgarniając komplet punktów. W obu przejazdach Gabriel walczył o zwycięstwo głównie z Karolem Kędzierskim (KM Cross Lublin), jednak mimo ambitnej postawy rywala to Chętnicki był szybszy i to on stanął na najwyższym stopniu podium.

Drugie miejsce w kategorii MXB zajął inny zawodnik lipnowskich "Jastrzębi" Adrian Marciniak. Adrian w pierwszym wyścigu o dwie sekundy był szybszy od Wojciecha Kuształy (Moto Klub Lidzbark Warmiński), niestety w drugim przejeździe musiał uznać wyższość i Kuształy i jego klubowego kolegi Marcina Szczepańskiego co dało mu ostatecznie drugą lokatę.

Pozostali reprezentanci Lipna radzili sobie ze zmiennym szczęściem: w MX Masters siódmy był Walter Stępiński, a 17 miejsce zajął Rafał Nierychlewski. W MX Open na ósmej lokacie zawody ukończył Mateusz Tkaczyk. Z kolei w MX85 jedenasty był Franciszek Rusocki, a 15. Aleksander Koszczka. W kategorii MX1C o podium otarł się Jan Świrkowski zajmując najgorsze dla sportowca czwarte miejsce. Marcin Kawczyński był siódmy, a Marcin Olejnik zajął dziewiątą lokatę w kategorii MXB.