Rottweilery pokonane. PGE Turów wygrał z Anwilem 99:96

W czwartej kolejce Polskiej Ligi Koszykówki Anwil Włocławek przegrał na wyjeździe z Turowem Zgorzelec 96:99. Rottweilery prowadziły już nawet trzynastoma punktami, jednak po dogrywce to gospodarze schodzili wygrani z parkietu.

Gospodarze świetnie weszli w mecz i po kilku akcjach Balmazovicia i Ayersa było już 8:2. Szybką serią 7:0 odgryzł się jednak Anwil i po akcji 2+1 zdobył przewagę. Później w ataku uaktywnił się Jacek Jarecki i to głównie dzięki niemu Turów wygrywał po 10 minutach 19:14. Na początku drugiej kwarty włocławianie doprowadzili do remisu. Gospodarze starali się odpowiadać, ale kolejne trójki Nowakowskiego i Zyskowskiego dawały przewagę zespołowi Igora Milicicia. W zdobywanie punktów włączył się jeszcze Kikowski i po pierwszej połowie było 46:38 dla Anwilu.

Zaraz na początku trzeciej kwarty dzięki trafieniom Jarosława Zyskowskiego Anwil uciekł na 13 punktów. Gospodarze stanęli w ataku i po trzech ćwiartkach było 70:57. Turów jednak nie odpuszczał - najpierw po akcjach Balmazovicia i Hana zbliżył się na punkt, a po rzutach wolnych Ayersa w końcu zdobył przewagę. Końcówka tej kwarty była zacięta, a o dogrywce zadecydowała kolejna trójka Balmazovicia. W doliczonym czasie gry wszystko zmieniało się właściwie co akcję, ale w lepszej sytuacji byli zgorzelczanie. W ostatnich sekundach Anwil miał szanse na doprowadzenie do drugiej dogrywki. Trzy rzuty wolne spudłował jednak Almeida, a trójki z trudnej pozycji nie trafił Łączyński.

PGE Turów Zgorzelec - Anwil Włocławek 99:96 (19:14, 19:32, 19:24, 31:18, 11:8)

Nowakowski 23, Zyskowski 15, Sobin 13, Delas 13, Almeida 9, Łączyński 9, Leończyk 7, Szewczyk 6, Airington 1
Turów: Ayers 24, Balmazowić 18, Mack 11, Patoka 11, Han 8, Bochno 7, Waldow 7, Jarecki 5, Koelner 3, Borowski 3, Petrukonis 2