Anwil przegrał na wyjeździe ze Stelmetem Zielona Góra

W czternastej kolejce Polskiej Ligi Koszykówki Anwil przegrał na wyjeździe z Mistrzem Polski 83:94. Przegrał również MKS Dąbrowa Górnicza, więc mimo porażki drużyna Igora Milicicia nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli PLK.

Po trójce Jarosława Mokrosa gospodarze prowadzili 7:2. Anwil jednak bardzo szybko doprowadził do wyrównania, a dzięki rzutowi z dystansu Szewczyka zdobył przewagę. Sytuacja co chwilę się zmieniała, a mecz był bardzo ofensywny. Dzięki akcji Ante Delasa włocławianie wygrywali po 10 minutach 24:22. Druga kwarta rozpoczęła się dość podobnie, choć to goście ciągle starali się utrzymywać małą przewagę. Rottweilery miały nawet siedem punktów prowadzenia, ale od tego momentu serią 8:0 popisał się Stelmet i po rzucie Koszarka był minimalnie lepszy. Bardzo aktywny był Vladimir Dragicević, a po trójce Kelatiego zielonogórzanie mieli 10 punktów przewagi (53:45).

Na początku trzeciej kwarty Stelmet prowadził 11 punktami, ale dwie trójki z rzędu Anwilu znacznie zmniejszyły te straty. Ekipa Urlepa nie chciała pozwolić rywalom na nic więcej i wydawało się, że kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Po trójce Thomasa Kelatiego ponownie było 70:58. Po 30 minutach mistrzowie Polski wygrywali 10 punktami. Włocławianie są bardzo ambitni i w ostatniej kwarcie walczyli o korzystniejszy rezultat - po akcji Kamila Łączyńskiego zbliżyli się do stanu 79:73. To nie robiło wrażenia na zespole z Zielonej Góry, który mógł liczyć na skuteczność Dragicevicia, a po trójce Geceviciusa prowadził 14 punktami. Ostatecznie Stelmet zwyciężył 94:83.

Stelmet BC Zielona Góra - Anwil Włocławek 94:83 (22:24, 31:21, 20:18, 21:20)