W dniach 7-11 lutego w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w
Łańcucie zorganizowany został finałowy turniej koszykarskiej OOM.
Reprezentacja województwa kujawsko-pomorskiego, w składzie której jest
pięciu graczy włocławskiego TKMu, rywalizowała w grupie A z drużynami:
mazowieckiego, łódzkiego i dolnośląskiego.
Podopieczni Grzegorza
Kożana, Jacka Stajszczaka i Arkadiusza
Czyżnielewskiego finałowy turniej rozpoczęli od wysokiej porażki z
drużyną województwa dolnośląskiego 48:73. Drugie spotkanie z
reprezentacją Łódzkiego kujawsko-pomorskie rozstrzygnęło już na swoją
korzyść (67:59), a w ostatniej grupowej potyczce nasi pokonali
Mazowieckie 74:66.
Kujawsko-Pomorskie - Dolnośląskie 48:73 (13:25, 15:14, 7:23, 13:11)Andrzejewski 12, Sowiński 10, Szczepański 5, Matusiak 4, Jędrzejczak 4,
Czyżnielewski 2, Sękowski 2, Ziembiński 2, Jaskółd 2, Urban 2, Wdzięczny 2, Wojciechowski 1
Łódzkie - Kujawsko-Pomorskie 59:67 (17:18, 9:20, 12:7, 21:22)Wojciechowski 19, Andrzejewski 10, Czyżnielewski 7, Sękowski 7, Matusiak 5,
Jędrzejczak 4, Urban 4, Lobermajer 4, Szczepański 3, Sowiński 3,
Ziembiński 1
Mazowieckie - Kujawsko-Pomorskie 66:74 (17:16, 20:14, 13:19, 16:25)Andrzejewski 18, Wojciechowski 12, Matusiak 10, Szczepański 7, Ziembiński 7,
Sowiński 6, Sękowski 6, Jędrzejczak 3, Urban 3, Czyżnielewski 1,
Lobermajer 1
Niestety, w gronie trzech drużyn z dwoma
zwycięstwami w grupie A kujawsko-pomorskie okazało się najsłabsze i
pozostało im jedynie spotkanie o piąte miejsce w turnieju, które
Kujawsko-Pomorskie wygrało z Zachodniopomorskim 85:74 i zakończyło udział w finałach
koszykarskiej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży chłopców na piątej pozycji. Mistrzem OOM została reprezentacja Śląskiego, która w wielkim finale pokonała Dolnośląskie 66:55.
Zachodniopomorskie - Kujawsko-Pomorskie 74:85 (22:28, 27:19, 10:23, 15:15)Wojciechowski 18, Andrzejewski 17, Szczepański 13, Jędrzejczak 12, Matusiak 7,
Sowiński 6, Czyżnielewski 5, Lobermajer 3, Sękowski 2, Ziembiński 2
Końcowa kolejność OOM:1. Śląskie,
2. Dolnośląskie,
3. Wielkopolskie,
4. Mazowieckie,
5. Kujawsko-Pomorskie,
6. Zachodniopomorskie,
7. Pomorskie,
8. Łódzkie
Kujawsko-Pomorskie: Andrzejewski Jakub, Czyżnielewski Wiktor, Wdzięczny Jan, Matusiak
Michał, Szczepański Oliwier (TKM Włocławek), Sękowski Hubert, Sowiński
Paweł, Ziembiński Jerzy (Twarde Pierniki Toruń), Jaskółd Szymon SKS
Kasprowicz Inowrocław, Wojciechowski Mikołaj (SKS Kasprowicz
Inowrocław), Jędrzejczak Paweł (MKS Novum Bydgoszcz), Lobermajer Hubert
(MChKK Chełmno), Urban Wiktor (UKS Basket Regnum Bydgoszcz). Trenerzy:
Kożan Grzegorz, Czyżnielewski Arkadiusz, Stajszczak Jacek.
[email protected]