Flaszak i Lewandowska medalistkami Mistrzostw Polski

Dwa brązowe medale przywiozły reprezentantki włocławskiego "Startu" z Mistrzostw Polski Seniorek, które w weekend odbywały się w Grudziądzu. Weronika Flaszak wywalczyła krążek w kategorii +80 kg, natomiast Karolina Lewandowska w wadze do 75 kg.


Od czwartku do niedzieli w mieście ogrodów odbywały się XVII Mistrzostwa Polski Seniorek w Boksie zorganizowane przez MKS Start Grudziądz. Do rywalizacji stanęło ponad osiemdziesiąt najlepszych pięściarek reprezentujących ośrodki z całego kraju. Wśród nich dwie reprezentantki Włocławskiego Klubu Bokserskiego "Start": Weronika Flaszak (+80kg) i Karolina Lewandowska (75 kg). Nasze zawodniczki, które jeszcze w październiku zgarnęły złote medale VIII Pucharu Polski Juniorek (czytaj więcej), w Grudziądzu zadebiutowały wśród seniorek.

Mimo pierwszego startu wśród najmocniejszych przeciwniczek włocławianki podeszły do rywalek bez respektu i przeszły przez ćwierćfinały jak burza. Weronika Flaszak pokonała, również debiutującą w seniorkach, Oliwię Mikołajczak ze Skorpiona Szczecin i awansowała do strefy medalowej. Niestety w półfinale los zetknął ją z Lidią Fidurą, ośmiokrotną złotą medalistką Mistrzostw Polski, posiadającej ogromne doświadczenie międzynarodowe. Weronika przegrała i musiała zadowolić się najniższym stopniem podium krajowego czempionatu.

Jestem bardzo szczęśliwa i niesamowicie dumna z tego osiągnięcia, a to dopiero przedsmak tego, na co mnie tak naprawdę stać - mówi Weronika Flaszak – Pierwsze kroki w kategorii seniorskiej zostały jednak wykonane, a teraz może być już tylko lepiej. Medal bardzo cieszy, ale zdaję sobie sprawę ile mi jeszcze brakuje do Lidii. Będę jednak bardzo ciężko trenować, aby spróbować jej dorównać i zostać mistrzynią Polski.

Karolina Lewandowska (kategoria do 75 kilogramów) w walce ćwierćfinałowej trafiła na Agnieszką Dolną (WDA Świecie), z którą uporała się bez najmniejszych problemów awansując do dalszej fazy turnieju. Niestety – podobnie jak w przypadku Weroniki – w półfinale trafiła na faworytkę całego turnieju, doświadczoną Elżbietę Wójcik (KSW Róża Karlino). Po wymagającym pojedynku Wójcik wygrała przechodząc do finału, a Karolina zdobyła brązowy medal.

Ten medal jest dla mnie wielkim osiągnięciem, gdyż był to mój debiut w Mistrzostwach Polski Seniorek, a to naprawdę jest dużo wyższy poziom niż juniorski - mówi Karolina Lewandowska - Stoczyłam ciężkie walki, które wymagały dużych umiejętności i wytrzymałości. Myślę, że jak na pierwszy rok seniorstwa to duży sukces. Dodatkowo jest to dla mnie ogromna motywacja do dalszych treningów i do zdobywania wyższych stopni podium.

W maju dziewczyny będą podchodzić do egzaminu dojrzałości i to jest ich główny cel w tym sezonie. Oczywiście wciąż będą ciężko trenować i planują wyjazd na kilka turniejów, ale matura to priorytet. Po jej zaliczeniu kolejnym celem podopiecznych trenerów Wiesława Zawadzkiego i Henryka Kwiatkowskiego na ten rok będą Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się w październiku

przemek@wloclawek.info.pl
3 komentarze

Agi

Brawo Dla Weki i Karoliny jesteście Najlepsze!!!

6 0
ID:76669

gość-56319

tam w starcie brakuje odpowiedniego zarządzania, mają już infrastrukture a jest coraz gorzej. potrzeba tam zarzadu z prawdziwego zdarzenia. Trenerzy na poziomie od lat, a zarzad jak zawsze słabo

3 0
ID:76673

gość-15897

gratulacje!

0 0
ID:76679


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Radni PiS o ekspertyzie dotyczącej remontu hali OSiR

Remont hali sportowej kosztował prawie 10 milionów złotych. Kilka miesięcy po..

Mikołaj Bogdanowicz rozpoczął kampanię „Nowej Piątki”

O inauguracji trasy Nowej Piątki Prawa i Sprawiedliwości w kujawsko-pomorskim..

Nowa „piątka", czyli propozycje rządu PiS dla Polaków

W sobotę na konwencji Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło nowe punkty programowe dla..

Marek Wojtkowski o sprawozdaniu parlamentarzystki PiS

Wczoraj w ratuszu odbył się briefing prasowy, którego tematem była współpraca z..

PiS wnioskuje o utworzenie miejskiej stacji paliw

Przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości wraz z poseł Joanną..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..