28 medali młodych zawodników "Olimpijczyka" Włocławek

Bardzo dobrze spisywali się młodzi judocy MKS „Olimpijczyk” Włocławek w ostatnich turniejach. Zawodnicy na co dzień trenujący przez trenerów: Anetę Szczepańską, Bartosza Zielińskiego i Romana Stawisińskiego wywalczyli łącznie 28 medali.

Podczas Copernicus Judo Cup w Toruniu, gdzie startowało prawie 650 zawodników w kategorii dzieci, młodzików i juniorów młodszych najlepiej spisali się: Jakub Serewis (60 kg), Marcel Dobrian (+60 kg) i Eryk Neumann (46 kg), którzy wywalczyli złote medale. Po srebrne krążki sięgnęli natomiast: Wiktor Lewandowski (60 kg) i Adam Dębczyński (+60 kg). Brązowe padły łupem: Nicol Musialik (55 kg), Mateusza Palmowskiego (60 kg) i Antoniego Gajewskiego (44 kg). Siódme miejsce w turnieju zajął Szymon Ansilewski - Wrzesiński oraz Liliana Warzyńska, reprezentująca UKS "Papieżka" Włocławek.

Turniej stał na dość wysokim poziomie. W niektórych wagach było nawet po trzydziestu zawodników, więc o medale nie było wcale łatwo. Z naszej grupy wyróżnili się złoci medaliści, którzy wygrywali w bardzo ładnym stylu prezentując techniki rzutowe – podsumowała Aneta Szczepańska.

Podczas Ogólnopolskiego Turniej Judo o Puchar Wójta Gminy Bielsk startowali najmłodsi Olimpijczycy. Na najwyższym stopniu podium stawali: Wiktor Borkowski, Barbara Janusz, Leon Lewandowski, Zofia Janusz, Aleksander Kwiatkowski i Szymon Ansilewski – Wrzesiński. Drugie miejsca zajęli: Szymon Jastrzębski, Igor Balcerowski, Klaudia Michalska, Hubert Przyjałkowski i Antoni Gajewski, trzeci był Tymoteusz Morawski. Na czwartym miejscu skończył Mateusz Wojciechowski. Najlepszym Zawodnikiem U-9 został uznany Wiktor Borkowski.

Ostatnie starty pokazały, że mamy potencjał wśród młodych dzieci. Pomalutku odbudowujemy naszą grupę i myślę, że już zupełnie niedługo będziemy mieć następców naszych ostatnich medalistek: Angeliki Szymańskiej i Wiktorii Tomczak, wielokrotnych mistrzyń Polski – dodała Szczepańska.

W ostatnich zawodach, które odbyły się na hali sportowej w Szubinie rywalizowali ponownie młodzicy i dzieci.
Dla młodzików były to Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego Młodzików w Judo. W tej kategorii drugie miejsce zajął Wiktor Lewandowski, a trecie zajęli: Mateusz Palmowski i Marta Czapczak. W tym samym czasie rozegrano również Otwarte Mistrzostwa Szubina Dzieci w Judo o Puchar Burmistrza Szubina. Najlepiej z grupy Olimpijczyka zaprezentowali się: Nicol Musialik (55 kg), Jakub Serewis (66 kg) i Marcel Dobrian (+66 kg), którzy zdobyli złote medale. Srebrny wywalczył Adam Dębczyński (+66 kg), a brązowy Aleksander Kwiatkowski (38 kg). Na piątym miejscu rywalizację zakończył najmłodszy i najlżejszy uczestnik Olimpijczyka – Andrzej Kwiatkowski (21 kg, 2011 r.) a na siódmych lokatach uplasowali się: Szymon Ansilewski – Wrzesiński (42 kg), Bartosz Teper (35 kg) i Hubert Przyjałkowski (41 kg).