Siatkarki WTS Włocławek nie zagrają w pierwszej lidze

Nie udało się drużynie WTS KDBS Bank Włocławek awansować do wyższej klasy rozgrywkowej. W finałowym turnieju o awans do siatkarskiej pierwszej ligi podopieczne Marka Zacharka przegrały wszystkie mecze i zajęły ostatnie miejsce.

W weekend w Hali Mistrzów rozgrywany był finałowy turniej o wejście do I ligi kobiet. O awans walczyły: UKS Szóstka Mielec, MKS Polonia Świdnica, Bluesoft Mazovia Warszawa oraz gospodynie WTS KDBS Bank Włocławek. Do wyższej klasy rozgrywkowej wchodziły dwie najlepsze drużyny włocławskiego Final Four.

W pierwszym spotkaniu nasze grały z Szóstką Mielec, o której mówiło się, że jest faworytem do awansu. Pierwszego seta WTS przegrał do 10, w kolejnej odsłonie gra się nieco wyrównała. Gospodynie goniły rywalki, jednak po zaciętej końcówce to Szóstka była lepsza. Trzeci set na początku był wyrównany, później siatkarki z Mielca odskoczyły na kilka punktów i wygrały mecz.

Kolejny mecz z Polonią Świdnica był bardzo dramatyczny. Pierwszy set wygrał WTS, po drugim rywalki doprowadziły do remisu, a w trzecim włocławianki zwyciężyły odzyskując prowadzenie. Mimo prowadzenia w końcówce czwartego seta nasze przegrały i był tie break. W decydującym starciu WTS prowadził już 12:9 jednak nie utrzymał przewagi i przegrał 15:17.

Ostatnie spotkanie ze stołeczną Mazovią było również bardzo trudne. Drużyna trenera Zacharka po przegranym pierwszym secie, w drugim po świetnej końcówce pokonała rywalki. Niestety w kolejnych odsłonach meczu włocławianki nie mogły znaleźć recepty na grę przyjezdnych i przegrały 1:3. Dzięki temu zwycięstwu Bluesoft Mazovia Warszawa weszła z drugiego miejsca do pierwszej ligi, z pierwszego awansowała Szóstka Mielec.

Wyniki turnieju:
WTS KDBS Bank Włocławek - UKS Szóstka Mielec 0:3 (10:25, 23:25, 18:25)
MKS Polonia Świdnica - Bluesoft Mazovia Warszawa 0:3 (19:25, 25:27, 19:25)

UKS Szóstka Mielec - Bluesoft Mazovia Warszawa 3:1 (25:19, 23:25, 25:16, 25:20)
WTS KDBS Bank Włocławek - MKS Polonia Świdnica 2:3 (25:21, 21:25, 25:18, 23:25, 15:17)

MKS Polonia Świdnica - UKS Szóstka Mielec 3:1 (13:25, 25:22, 25:20, 26:24)
Bluesoft Mazovia Warszawa - WTS KDBS Bank Włocławek 3:1 (25:18, 27:29, 25:18, 25:16)