Piłkarze DGS obronili tytuł Mistrzów Włocławka zakładów

fot. TSR Kujawy

W niedzielę na sztucznym boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrane zostały 2. Mistrzostwa Włocławka Firm i Zakładów Pracy Szóstek Piłkarskich. Tytuł obroniła drużyna DGS, która w finale pokonała po rzutach karnych Saniko 6:5.


Trzynaście reprezentacji firm stoczyło w niedzielę walkę o mistrzostwo miasta podczas turnieju zorganizowanego przez Towarzystwo Sportowo Rekreacyjne "Kujawy". Do rywalizacji zgłosiły się w tym roku: Saniko, DGS, Drumet, Run Chłodnia, Wika Polska, Tele – Max, Portofino, Geberit, Detal-Met, Anwis, Policja, Miltech i Orlen Serwis. Ekipy najpierw rozgrywały swoje mecze w grupach, a najlepsi awansowali do półfinałów. DGS, obrońcy tytułu (czytaj więcej), jak burza przeszli przez fazę grupową strzelając przy tym 24 bramki i tracąc zaledwie jedną.

W półfinałach starły się: DGS z Policją oraz Saniko z Geberitem. W obu spotkaniach o awansie decydowały rzuty karne, ponieważ w regulaminowym czasie gry był remis. W serii jedenastek lepsi okazali się piłkarze DGS i Saniko i to oni awansowali do meczu decydującego o mistrzostwie Włocławka. W finale walka była bardzo zacięta i po remisie 2:2 do wyłonienia zwycięzcy również potrzebne były karne. Celne strzały i znakomita postawa bramkarza DGS, który wybronił trzy uderzenia, pozwoliła im wygrać finał i po raz drugi wywalczyć tytuł.

Wszystko się dobrze ułożyło i tak jak zapowiadałem, stanęliśmy na podium. Jestem bardzo zadowolony z postawy mojego zespołu, każdy dał z siebie wszystko i obroniliśmy mistrzostwo. Nie było jednak wcale łatwo, turniej był bardzo ostry i zacięty, zarówno na boisku jak i poza nim - mówi Sebastian Józwiak, kierownik drużyny DGS – Dziękuję wszystkim drużynom i organizatorom za super imprezę i super zabawę. Widzimy się w przyszłym roku, będziemy walczyć o kolejny tytuł.

Zwycięzcy zgarnęli także wszystkie nagrody indywidualne: najbardziej wartościowym zawodnikiem oraz najskuteczniejszym strzelcem (11 bramek) został Kamil Chojnacki. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Piotra Reszczyńskiego, który w meczach grupowych tylko raz skapitulował, a w decydujących spotkaniach obronił pięć rzutów karnych.  

DGS zagrał świetny turniej, w fazie grupowej nawet przez moment nikt im nie zagroził. Mimo, że nie jest to młoda drużyna, to ambicja i zgranie wzięły górę w tym turnieju. Jako organizator życzę im dalszych sukcesów w kolejnych turniejach organizowanych przez nasze stowarzyszenie – mówi Radosław Kołtun, prezes TSR Kujawy – Zawody się udały, poziom był wyższy niż rok temu, było po prostu świetnie. Zaskoczyło mnie to, że zawodnicy z turnieju na turniej coraz bardziej cieszą się grą i fajnie im to wychodzi.  

A już w niedzielę TSR Kujawy organizuje kolejne zawody piłkarskie. Na orliku przy Zespole Szkół Technicznych odbędzie się 3. Charytatywny Turniej Piłki Nożnej "Pomagamy Dzieciom" (czytaj więcej). Tym razem włocławscy piłkarze będą pomagać Idzie Ejzenhart, która choruje na autyzm i nadpobudliwość psychoruchową.

przemek@wloclawek.info.pl
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Marek Wojtkowski o sprawozdaniu parlamentarzystki PiS

Wczoraj w ratuszu odbył się briefing prasowy, którego tematem była współpraca z..

PiS wnioskuje o utworzenie miejskiej stacji paliw

Przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości wraz z poseł Joanną..

Stanisław Wawrzonkoski nowym przewodniczącym radnych

Wczoraj odbyła się V Sesja Rady Miasta, podczas której radni wybrali nowego..

Włocławski ratusz będzie konsekwentnie walczył z hejtem

Po tragicznych wydarzenia w Gdańsku w przestrzeni publicznej pojawia się coraz więcej..

Marszałek w rządowo-samorządowej Komisji Wspólnej

Marszałek Piotr Całbecki został przedstawicielem Związku Województw RP w Komisji..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..