Kadeci TKM Włocławek wywalczyli awans do półfinałów MP

Świetnie spisali się koszykarze TKM Włocławek podczas turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski Kadetów, który był rozgrywany w Jeleniej Górze. Nasi wygrali dwa z trzech spotkań i zapewnili sobie grę w dalszej fazie rozgrywek.

W weekend koszykarscy kadeci walczyli w turniejach ćwierćfinałowych o awans do kolejnej fazy krajowego czempionatu. W grupie I, która swoje mecze rozgrywała w Jeleniej Górze, rywalizowała drużyna TKM Włocławek, prowadzona przez Macieja Żywiczkę i Arkadiusza Czyżnielewskiego. Włocławianie awansowali do ćwierćfinałów po udanym turnieju strefowym w Łodzi (czytaj więcej) i na Dolny Śląsk wyruszyli po awans. Ich rywalami w grupie byli: MKS Dąbrowa Górnicza, UKS Gim 92 Ursynów Warszawa oraz gospodarze KS Sudety Jelenia Góra.

Włocławianie rozpoczęli od meczu z gospodarzami. Słabo weszli w mecz i przegrali pierwszą kwartę. Później było już tylko lepiej - odrobili starty, wyszli na prowadzenie i wygrali całe spotkanie z Jelenią Górą 68:57. W drugim starciu z UKS Gim 92 Ursynów Warszawa mieli świetną pierwszą połowę, jednak po zmianie stron warszawiacy przejęli inicjatywę i pokonali TKM 74:63. W ostatnim meczu, który decydował o awansie, nasi walczyli z drużyną z Dąbrowy Górniczej. Od początku narzucili swoje warunki gry i kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Po czterech kwartach wygrali 81:72, zajęli drugie miejsce w grupie i zameldowali się w półfinałach.

Włocławianie trafili do grupy trzeciej, która będzie rywalizować w Zielonej Górze, a ich przeciwnikami będą: SKM Zastal Zielona Góra, Basket Team w Opalenicy oraz Cracovia 1906 Kraków. W pozostałych grupach zagrają: UKS Gim 92 Ursynów Warszawa, TKM Włocławek, UKS MOSM Bytom, MKK Basket Gorzów Wielkopolski, ŁKS AZS Łódź, MKK Basket Koszalin, Biofarm Basket Junior Poznań, KS Korona Kraków, WKK Wrocław, Twrade Pierniki Toruń, UKS 7 Trefl Sopot, KK Wilki Morskie Szczecin i MKS Ochota Warszawa.

Skład TKM Włocławek: Jakub Andrzejewski, Oliwier Bednarek, Piotr Droś, Dawid Bykowski, Adam Chodulski, Krystian Szortyka, Michał Szabelski, Maciej Wojciechowski, Wiktor Łukasik, Jan Wdzięczny, Igor Bladoszewski