wloclawek.info.pl wygrał punktem pierwszy mecz finału

W pierwszym meczu finału szesnastej edycji Włocławskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej drużyna naszego portalu pokonała jednym punktem Open Partner/AutoserwisP2. W rywalizacji o trzecie miejsce pierwsze starcie wygrał Ekoryniec.

W finale szesnastej edycji WLKA spotkały się dwie najlepsze drużyny sezonu zasadniczego: niepokonany wloclawek.info.pl oraz Open Partner / AutoserwisP2. Te same drużyny walczyły o zwycięstwo w ubiegłym sezonie, a lepsza okazała się ekipa reprezentująca nasz portal (czytaj więcej). Tegoroczny pierwszy mecz finałowy był bardzo zacięty. Info wygrało dwie pierwsze kwarty i na przerwę zeszło z ośmiopunktową przewagą. Po zmianie stron Open Partner/AutoserwisP2 zaczął odrabiać straty i po trzeciej kwarcie było 50:45 dla naszych. Ostatnią ćwiartkę info przegrało czterema punktami i ostatecznie wygrało całe spotkanie 67:66.

W meczu o trzecie miejsce Ekoryniec pokonał Sangaz/PartyWlo.pl 81:78. Decydujące spotkania rewanżowe rozegrane zostaną 11 maja. O zwycięstwie zdecyduje bilans punktowy z dwóch spotkań. Dzień później odbędzie się jednodniowy turniej pocieszenia dla drużyn z miejsc 9-19.

W pierwszym meczu finałowemu towarzyszyły nam ogromne emocje. Spotkały się dwie naprawdę wyrównane drużyny, a mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Nie do końca jesteśmy zadowoleni z wyniku, gdyż osiągnęliśmy już dużo wyższa przewagę, którą przez nasze błędy rywal zdołał odrobić - mówi Bartek Rędzikowski, trener wloclawek.info.pl - Przed rewanżem na pewno musimy poprawić kilka szczegółów, zagrać skuteczniej, a o wynik będziemy spokojni. 11 maja szykują się wielkie emocje, więc chciałbym zaprosić na to wydarzenie wszystkich kibiców koszykówki.

wloclawek.info.pl - Open Partner/AutoserwisP2 67:66 (18:13, 18:15, 14:17, 17:21)