Otwarcie Sezonu Nawigacyjnego w Marinie Zarzeczewo

W środę punktualnie o godzinie 12:00 w siedzibie Yacht Clubu Anwil w Marinie Zarzeczewo został uroczyście otwarty Sezon Nawigacyjny 2019. Był grill, napoje, lody i  muzyka. Na scenie wystąpiły formacje "Stypendyści ZUS" i "Cristal Band".


Wbrew zapowiedziom aura dopisała - było słonecznie, ciepło i odpowiednio wietrznie. W uroczystości wzięli udział członkowie klubów żeglarskich, motorowodnych i czuwający nad bezpieczeństwem użytkowników naszych wód, czyli członkowie Włocławskiego WOPR i policjanci z Ogniwa Prewencji na Wodzie Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Do podniesienia bandery i wybicia szklanek zaproszono członków najmłodszego klubu z naszego miasta, którym jest Sportowy Klub Żeglarski "Włocławek". Ceremonię poprowadził Andrzej Spychalski, wicekomandor YCA. Prezes Włocławskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Piotr Dwórznik powitał zgromadzonych, przedstawił zamierzenia na nowy sezon i dokonał jego otwarcia tradycyjna formułą "sezon 2019 uważam za otwarty". Honorowi goście w ciepłych słowach życzyli wszystkim udanego sezonu i tradycyjnej "stopy wody pod kilem".

Komandor YCA Wojciech Warecki przypomniał, że to już po raz 43 odbywa się w Marinie taka uroczystość (obiekt oddano do użytku w czerwcu 1976 r) a tegoroczna jest szczególna, bo odbywa się akurat w dniu piętnastej rocznicy przystąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej. Po oficjalnych przemowach, zgromadzeni zostali zaproszeni na grillowy poczęstunek, pierwsze rejsy i koncert zaprzyjaźnionego zespołu Cristal Band. Dużą popularnością cieszyła się żeglarska wystawa przygotowana przez stowarzyszenie Wło-Art.

Frekwencja dopisała, byliśmy naprawdę mile zaskoczeni ilością gości, którzy pojawili się na inauguracji sezonu z Zarzeczewie. Do tego miłego figla splatała nam pogoda, miało być deszczowo i chłodno, a przez cały dzień było po prostu idealnie - mówi Wojciech Warecki, komandor Yacht Clubu Anwil - Impreza się udała, odbyły się pierwsze rejsy, a woprowcy zaprezentowali swój nowy pojazd przeznaczony do ratownictwa wodnego. Sezon został oficjalnie otwarty, a nas cieszy coraz większa ilość dzieci, które uczęszczają na szkolenia żeglarskie. Stara gwardia będzie miała jednak następców, jesteśmy o to spokojni.

przemek@wloclawek.info.pl
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..