Kadeci TKM nie awansowali do finałów Mistrzostw Polski

Drużyna kadetów włocławskiego Towarzystwa Koszykówki Młodzieżowej nie zdołała awansować do finałów Mistrzostw Polski. Podczas turnieju półfinałowego w Zielonej Górze włocławianie przegrali trzy mecze i odpadli z rywalizacji.

W miniony weekend koszykarscy kadeci walczyli w czterech turniejach półfinałowych o awans do najlepszej ósemki. W grupie trzeciej, która swoje mecze rozgrywała w Zielonej Górze, rywalizowała drużyna TKM Włocławek prowadzona przez trenerów Macieja Żywiczkę i Arkadiusza Czyżnielewskiego. Ich rywalami w walce o finał byli: Cracovia 1906 Szkoła Gortata Łódź, Basket Team w Opalenicy i gospodarze Zastal Zielona Góra.

Rozpoczęli od meczu z Basket Team w Opalenicy, faworytem turnieju. Po dobrej pierwszej kwarcie wysoko przegrali dwie następne. Ostatnią odsłonę spotkania wygrali jednym punktem, lecz to było zbyt mało, by powalczyć o zwycięstwo. Drugi mecz – z Caracovia 1906 Szkoła Gortata Łódź – był popisem możliwości graczy TKMu. Nasi od początku kontrolowali wydarzenia na parkiecie i po świetnej grze wygrali 92:56. Ostatnie spotkanie było decyujące w walce o awans, wygrany miał zapewniony udział w finale. TKM dobrze zaczął notując pięć punktów przewagi po I kwarcie, jednak po słabej drugiej drugiej zeszli na przerwę ze stratą sześciu oczek. Trzecią ćwiartkę nasi wygrali punktem, a w czwartej zagrali koncertowo doprowadzając do remisu. Pierwsza dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia (10:10), a w drugiej to krakowianie zachowali więcej koncentracji i ostatecznie wygrali 72:67 zapewniając sobie miejsce w finale.

W turnieju finałowym, który rozegrany zostanie w dniach 22-26 maja zagrają: UKS MOSM Bytom, MKS Ochota Warszawa, Wilki Morskie Szczecin, UKS Gim 92 Ursynów Warszawa, Basket Team w Opalenicy, Zastal  Zielona Góra, Biofarm Basket Junior Poznań i UKS 7 Trefl Sopot.

Wyniki turnieju:
Zastal Zielona Góra - Cracovia 1906 SG Kraków 74:62
Basket Team w Opalenicy - TKM Włocławek 81:64 (17:23, 28:15, 23:12, 13:14)

Andrzejewski 15, Włudarski 13, Bykowski 9, Droś 9, Łukasik 4, Wojciechowski 4, Bladoszewski, Szabelski, Szczepański po 2
Zastal Zielona Góra - Basket Team w Opalenicy 80:83
Cracovia 1906 SG Kraków - TKM Włocławek 56:92 (17:22, 17:20, 9:28, 13:22)

Andrzejewski 22, Bladoszewski 15, Szabelski 10, Szczepański 10, Droś 8, Bykowski 7, Włudarski 7, Matusiak 4, Szortyka 4, Łukasik 3, Wojciechowski 2
Basket Team w Opalenicy - Cracovia 1906 SG Kraków 59:58
TKM Włocławek - Zastal Zielona Góra 67:72 (16:11, 6:18, 9:8, 20:14, 10:10, 6:11)

Bladoszewski 22, Droś 13, Bykowski 10, Andrzejewski 9, Włudarski 5, Łukasik 4, Wojciechowski 3, Szczepański 1