Pietrzak ósmy w Toruniu, Tyc nie ukończył Rajdu Kipard

Załoga Automobilklubu Włocławskiego: Andrzej Pietrzak / Piotr Koper zajęła ósme miejsce w klasyfikacji generalnej 52. Toruńskiego Rajdu Samochodowego. Mniej szczęścia mieli Tyc i Iwiński, którzy zakończyli udział w 2. Rajdzie Kipard na czwartym odcinku.


Dwudziestu czterech kierowców rywalizowało w 52. Toruńskim Rajdzie Samochodowym, który w miniony weekend zorganizowany został w grodzie Kopernika przez tamtejszy automobilklub. Organizatorzy przygotowali ciekawy i zróżnicowany pod względem specyfiki prób sportowych rajd. Były szybkie partie oraz bardziej techniczne odcinki. Zdecydowanie największy problem sprawiała wszystkim próba na płycie poślizgowej, na której trudno było odnaleźć przyczepność.

W klasie 3 (do 2000ccm) wystartował swoim peugeotem 206 włocławski kierowca Andrzej Pietrzak z pilotem Piotrem Koprem. Nasi spisali się całkiem nieźle zajmując drugie miejsce w swojej klasie tuż za Marcinem Kałosem z Gorzowa, natomiast w klasyfikacji generalnej całego rajdu zajęli ósmą lokatę. Zwyciężył Marcin Schweig z Automobilklubu Toruńskiego, drugi był Jacek Tarazewicz z Gorzowa, a trzeci Oskar Prusakowski (Automobilklub Nowomiejski).

Rajd był bardzo fajny pod względem ilości i różnorodności prób sportowych. Najwięcej problemów wszystkim sprawił odcinek z płytą poślizgową. Na nim tak na prawdę było najlepiej widać kto ma dobrze opanowana technikę panowania nad autem - mówi Andrzej Pietrzak - Ogólnie jesteśmy zadowoleni ze startu w Toruniu i osiągniętego tam wyniku. Pewnie mogło być lepiej, ale naprawdę nie ma co narzekać.

Mniej udany start zaliczyła załoga Arktyc Rally Team w składzie Arek Tyc i Michał Iwiński. Płocko-włocławska ekipa naszego automobilklubu wzięła udział w mocno obsadzonym 2. Rajdzie Kipard, czyli drugiej rundzie Tarmac Masters w Stroniu Śląskim. 110 kierowców walczyło na wymagających trasach zlokalizowanych u podnóża masywu Śnieżnik. Nasi reprezentanci niestety zakończyli rywalizację na czwartym odcinku specjalnym z powodu uszkodzonego amortyzatora. Mimo pechowego startu Arek ocenił rajd jako atrakcyjny i dobrze zorganizowany.

Po dość długiej przerwie i kilku zmianach w aucie wyruszyliśmy na drugą rundę Tarmac Masters Rally Kipard. To poważny start i duża impreza. Cały cykl TM jest uważany za jeden z lepszych w Polsce, więc wyzwanie było duże. Start traktowaliśmy jako poznawczo-treningowy, ale nie dane było nam go ukończyć. Na jednym z zakrętów przy głębokim cięciu uszkodziłem zawieszenie i wypadłem z drogi - mówi Arkadiusz Tyc - Obecnie robię wszystko aby zdążyć odbudować auto na następną rundę Tarmac Masters. Zależy mi na tym starcie, gdyż w tym sezonie udało mi się pozyskać nowego partnera Datacol Polska i zobowiązałem się do przejechania tego cyklu. Mam nadzieję ze uda się zrobić auto i potrenować przed kolejną rundą.

Trzecia runda Tarmac Masters 2019, czyli 2. Rally Skars, odbędzie się w połowie czerwca na Dolnym Śląsku w Mirsku .

[email protected]
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA