Szprengiel i Gęsicka powalczą z reprezentacją w Valence

Magdalena Szprengiel i Julia Gęsicka zakwalifikowały się do składu Reprezentacji Polski na Regaty Nadzieli Olimpijskich. Za kilka dni w Centralnym Ośrodku Sportu zawodniczki WTW Włocławek rozpoczną przygotowania do tej imprezy.


W weekend na torze regatowym Gopło w Kruszwicy zorganizowane zostały Centralne Regaty Kwalifikacyjne, które były dla juniorów młodszych przepustką do Reprezentacji Polski na Regaty Nadziei Olimpijskich, które na początku czerwca zorganizowane zostaną w węgierskim Velence. Na zawodach nie mogło zabraknąć zawodników Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Znakomicie spisała się dwójka podwójna WTW Włocławek, płynąca w składzie Magdalena Szprengiel i Julia Gęsicka. Włocławianki zarówno w eliminacjach jak i w finale płynęły wyśmienicie i wprost deklasowały przeciwniczki. Zwycięstwo zagwarantowało naszym zawodniczkom start na Regatach Nadziei Olimpijskich i już w piątek w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu rozpoczną przygotowania do tych zawodów.

Wielkie podziękowania dla naszych trenerów: Krzysztofa Gabryelewicza oraz Miłosza Baranowskiego za poświęcanie nam tylu godzin i dołożeniu bardzo wielu starań do przygotowania nas jak i łodzi, co w naszym przypadku nie było naprawdę łatwe - mówią Magda i Julia - Wdzięczne jesteśmy również naszym rodzicom za starania poukładania każdego dnia według naszych zajęć oraz za ten doping i obecność w ważnych momentach naszego życia. Same jesteśmy zaskoczone, gdyż nasz start w dwójce nie był pewien przez kontuzję Magdy. Uważamy nasze starty w Kruszwicy za bardzo udane.

Z wyścigów jedynek WTW wycofało z powodów zdrowotnych faworytkę Magdalenę Szprengiel. Pod jej nieobecność doskonale spisała się Julia Gęsicka zajmując czwarte miejsce w finale. Mocnym akcentem zaznaczyły swą obecność Wiktoria i Weronika Klasińskie, które w rywalizacji dwójek bez sterniczki ukończyły zawody na trzeciej pozycji. W czwórce bez sterniczki siostry Klasińskie wiosłując z dziewczynami z Posnani Poznań zajęły drugie miejsce. Czwórka podwójna WTW Włocławek w składzie: Maciej Sieraczkiewicz, Piotr Śliwiński, Patryk Sadokierski, Filip Niewiadomski otarła się o kwalifikację. W eliminacjach nasi wygrali o 0,05 sekundy z późniejszymi zwycięzcami imprezy, czwórką Mops Ełk. W finale włocławianom zabrakło już sił i ukończyli rywalizację na trzeciej lokacie.

Obok walki juniorów młodszych o wyjazd na Węgry, odbywały się także wyścigi juniorów starszych. Formą błysnęła Oliwia Muraska, która w rywalizacji jedynek odniosła zdecydowane zwycięstwo. W jedynkach Adam Sieraczkiewicz uplasował się na czwartej pozycji w finale A, a Łukasz Żmudziński zwyciężył w finale B, co dało mu siódmą pozycję w regatach. Dwójka podwójna juniorek - Joanna Reclaf i Wiktoria Zając - zajęła jedenaste miejsce.

[email protected]
6 komentarzy

gość-47052

Brawa dla naszych dziewczyn!

1 1
ID:81194

gość-18939

Tak trzymajcie dziewczyny Brawo WY.

1 1
ID:81197

gość-34249

Sympatyczne, uśmiechnięte dziewczyny..., Gratulacje.

1 1
ID:81200

gość-29634

WTW jak zwykle na poziomie
najlepszy klub w tym mieście od zawsze
pozdrawiam działaczy, trenerów i wiośłarzy

1 1
ID:81202

gość-74595

Super!!! Gratulacje dziewczyny

1 1
ID:81233

gość-61886

Jak zwykle, w WTW jest świetna praca z młodzieżą i dlatego są efekty, są medale i kolejne osoby z Włocławka będą bronić barw Polski. Tak trzymać Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie !!!

1 1
ID:81268


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA