Wygrany sparing Włocłavii

W sobotę (19.07)kolejne spotkanie sparingowe rozgrywali seniorzy Włocłavii Włocławek. Rywalem WKP był zespół beniaminka V ligi Orlęta Aleksandrów Kujawski prowadzony przez byłego zawodnika naszego klubu Sławomira Gawrońskiego.

Już w pierwszych minutach gry gospodarze pokonali Ireneusza Szylberta - po akcji prawą stroną Arkadiusza Czajkowskiego bramkę zdobył Szymon Brzeźiński. W dalszej części spotkania gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a dogodnej sytuacji nie wykorzystał w 15 minucie Sebastian Nitecki który po podaniu Dominika Chojnackiego trafił w słupek. W końcówce pierwszej części spotkania, po błędzie defensywy gości Czajkowski podwyższył wynik.

W drugiej połowie ataki podopiecznych trenera Henryka Kafarskiego przyniosły efekt. Najpierw rzut wolny wykonywał Kamil Frąckowiak piłka trafiła w słupek a najprzytomniej zachował się Bartosz Śmigiel i pokonał Krużyńskiego. Trafnym posunięciem było przesunięcie Radosława Wucińskiego do ataku, który dwukrotnie pokonał golkipera gospodarzy. Najpierw wykorzystał dokładne prostopadłe podanie Kamila Chojnackiego, a w końcówce po podaniu Marcela Haberskiego ustalił wynik spotkania na 2:3 dla włocławian.

Orlęta Aleksandrów Kujawski – Włocłavia Włocławek 2:3 (2:0)