Radpak MTB po maratonie w Mławie

W minioną niedzielę zawodnicy RADPAK MTB Team wystartowali w kolejnym etapie z cyklu MAZOVIA MTB Maraton w Mławie. Miejscem startu i mety była wyjątkowo urokliwa plaża nad Zalewem Ruda.

Zawody zostały rozegrane na trzech dystansach HOBBY – 11 km, MEGA -57 km oraz GIGA – 100 km. Trzeba przyznać, że cała trasa była bardzo wymagająca. Mała, 12 km runda o interwałowym profilu na początku dystansu szybko rozciągnęła peleton, a ostatnie 15 km, było prawdziwym EKG dla serca i nóg wszystkich maratończyków. Również zjazdy wymagały od zawodników dobrych umiejętności technicznych, a podjazdy zmuszały do użycia najwyższych przełożeń, takich jak używa się w górach.

Podczas niedzielnego maratonu zostały rozegrane także Mistrzostwa Mazowsza. II miejsce na dystansie mega w swojej kategorii zajęła nasza zawodniczka Kasia Pakulska, zdobywając w ten sposób tytuł V-ce Mistrzyni Mazowsza. Wśród zawodników RADPAK-u najszybsi na dystansie MEGA byli Tomasz Molenda, a zaraz po nim Paweł Lewandowski, plasując się w swoich kategoriach odpowiednio na 38 i 9 miejscu. Blisko podium uplasowała się także Ewa Żmijewska, kończąc zawody na nieszczęsnym dla sportowca czwartym miejscu.

Na dystansie GIGA świetny wynik uzyskał Michał Wysłouch, który zajął ostatecznie 11 miejsce. Na dystansie HOBBY, który w Mławie okazał się najbardziej wymagający w tym roku, dobre 7 miejsce zajął nasz najmłodszy zawodnik Bartosz Molenda. W sumie w zawodach wystartowało 802 zawodników.

Wysłouch Andrzej / 1403 / 05:02:57 / 91 / M5 / 11

W klasyfikacji drużynowej Radpak MTB Team awansował o dwa oczka w górę - obecnie zajmują 26